“Hayvan dostu bir kent olmalıyız”

Turgut Reis Ortaokulu’na Genç Çiftçi Sertifika Töreni’ne katılmak için gelen AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Okul Müdürü Şule Yıldızoğlu’nun hayvan dostu okul kapsamında bakımını üstlendi ve öğrencilerinde maskotu haline gelen kedilere yakın ilgi gösterdi.

Hayvan dostu okul kapsamında bakımını üstlenen Jülide İskenderoğlu, konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “okulumuzun sahiplendiği bu iki kediyi ve öğrencilerin kedilere olan ilgisini görünce kendimde büyük bir hayvan sever olarak ve aynı zamanda hayvan hakları komisyonu üyesi Çanakkale Milletvekili olarak ayrıca mutlu oldum.

Milli Eğitim Bakanımızın biliyorsunuz şifahi olarak bütün okullara hayvan sevgisinin aşılanması ve kazandırılması ile ilgili talimatı var. Bu talimat çok belli ki Turgut Reis Ortaokul’unda hayat bulmuş. Ben, Turgut Reis Ortaokulu’nun yapmış olduğu bu önder girişimin bütün Çanakkale’deki okullara örnek olmasını ve Çanakkale’nin Milli Eğitim ve okullar bazında hayvan dostu bir kent olarak anılmasını özellikle Milli Eğitim Müdürümüzden rica ediyorum. Ve inanıyorum ki bu projeyle bütün Türkiye’ye örnek bir şehir olma özelliğine sahip olacağız.”

 

<Haber Merkezi