Fırtınaya teslim olduk

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından, Pazar günü Ege Denizi için fırtına uyarısında bulunuldu. Pazar günü akşam saatlerinde başlayan fırtına Pazartesi günüde etkisini sürdürdü. Çanakkale fırtınaya teslim oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ikazlar ve uyarılar neticesinde beklenen fırtına, Pazar akşamı Çanakkale’de etkili olmaya başladı. Pazar akşamı başlayan kuvvetli poyraz, Pazartesi’de etkisini sürdürdü.

GESTAŞ tarafından deniz ulaşımı ile bir iptal yazısı paylaşıldı. Pazartesi günü Bozcaada-Geyikli ve Gökçeada-Kapatepe seferleri yapılamadı. Adada yaşayan vatandaşlar mağdur olurlarken, fırtına kent merkezinde de bir hayli sıcaklığı düşürdü. Termometreler 6 dereceyi gösterirken, rüzgarın şiddetinin saatte 45 ila 60 kilometre arasında değişkenlik göstermesi vatandaşı sokaklardan uzak tuttu. Gün boyunca kentliler kapalı ve sıcak ortamlarda vakit geçirmeyi tercih ettiler.

Meteorolojiden edinilen bilgiye göre; önümüzdeki hafta yağış beklenmezken, sıcaklıklar maksimum 10 dereceye kadar yükselecek.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com