Gençler Naim’i izlediler

Geçtiğimiz günlerde vizyona giren Naim  Süleymanoğlu’nun filmi gençler arasında bir hayli popüler oldu. İl Gençlik ve Spor Müdürü Aziz Sinan Alp ve sporcular geçtiğimiz gün Naim’in hayatına beyazperdeden şahit oldular.

Cep herkülü lakaplı, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın yakından tanıdığı bir şampiyon. Bulgaristan’dan olaylı olarak Türkiye’ye gelişi… Tam bir arada kalmışlık ve zaferlerle dolu, zorlu bir hikaye. Onun adı Naim Süleymanoğlu. Bugüne kadar kırmadığı dünya rekoru kalmayan, her gittiği olimpiyatta tüm Türkiye’yi televizyona ve radyoya kilitleyen Süleymanoğlu’nun hayatı beyazperdeye aktarıldı.

Naim, özellikle sporla ilgilenen gençler arasında bir anda popüler olurken, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’de bu konuya titizlik gösterdi. Geçtiğimiz günlerde, cep herkülü Naim Süleymanoğlu Filmini, İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Şube Müdürleri, Sporcular ve Antrenörler sinemada izlediler.

50 yıllık ömrüne; 3 Olimpiyat, 7 Dünya ve Avrupa Şampiyonluğu ile 46 dünya rekoru sığdıran, Naim Süleymanoğlu’nun acıklı ve bir o kadar başarılarla dolu hikayesin anlatıldığı film, sinemaları doldu taşırdı.

Tunahan Ünsal