Süper Amatör’de 9.Hafta

Çanakkale Süper Amatör Ligi’nde bu hafta sonu, 9.hafta müsabakaları oynanacak. 9.haftada, Cumartesi ve Pazar günlerinde yapılacak olan mücadelelerde fikstür belli oldu. Yeni Çanspor, Geliboluspor bu hafta deplasmanda olacakken, Biga Adaspor konuğunu sahasında ağırlayacak.

Çanakkalelilerin yakından takip ettikleri, Süper Amatör Futbol Ligi’nde geride kalan 8 hafta, futbolseverler için bir hayli heyecanlı geçti. Zirve yarışı kızıştı, iddialı 3 ekip, şimdiden ligi domine edeceklerinin sinyallerini verdiler. Biga Adaspor, Yeni Çanspor ve Geliboluspor…

Ligin, 9.haftasında ise fikstür belli oldu ve mücadeleler tüm heyecanıyla sürecek. Geçtiğimiz haftalarda uğradıkları haksızlıklarla ilgili bir metin paylaşan ve paylaştıkları metinde, alınan yanlış kararları tek tek irdeleyen Hastanebayırı Gençlikspor bu hafta zor bir mücadeleye çıkacak. Ligin efsane ekiplerinden Çanakkale Dardanelspor ile 18 Mart Suni Sahada, 7 Aralık’ta, saat 13.00’te başlayacak mücadeleye, Çanakkalelilerin ilgisinin yoğun olması bekleniyor.

Öte yandan fikstür şu şekilde; 7 Aralık, saat 14.00’te Lapsekispor-Kepezspor, 7 Aralık, saat 14.30’da Karabiga Belediyesi Gençlikspor-Gümüşçayspor, 8 Aralık, saat 14.00’te Küçükkuyu Genlerbirliği-Yeni Çanspor, 8 Aralık, saat 14.00’te Göçkeadaspor-Geliboluspor, 8 Aralık, saat 14.30’da Biga Adaspor-Ezinespor…

Ligin üst sıralarında bulunan üç ekibin maçları bu haftada dikkat çekecek. Yeni Çanspor, Küçükkuyu Gençlerbirliği’nin konuğu olacakken, Geliboluspor’da zorlu Gökçeada deplasmanına çıkacak. Bu üç kulüpten sadece Biga Adaspor evinde oynayacak olurken, Biga temsilcisinin rakibi ise Ezinespor olacak.

Tunahan Ünsal