Truva Atı Film Festivali Başlıyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından düzenlenen ve artık geleneksek hale gelen, 3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali başlıyor.

Bu sene üçüncüsü düzenlenen ve özellikle Radyo, Televizyon ve Sinema öğrencilerinin heyecanla bekledikleri, 3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali, bugün başlıyor. Bu sene değerli konukların söyleşilerinin yapılacağı festival şimdiden heyecan ve merak uyandırdı. Murat Şeker, Özge Özberk, Semir Aslanyürek, Birol Güven ve İlhan Poyraz gibi isimler söyleşileri ile festivale renk katacaklar.

Festivalin açılışı bugün, Troya Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da gerçekleşecek. 3 gün sürecek olan festival, 6 Aralık günü İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde, saat 21.25’te başlayacak olan kokteyl ile son bulacak.

Festival kapsamında gerçekleşecek olan etkinlikler bugün, Troya Kültür Merkezi’nde, yarın Necip Fazıl Kısakürek Salonu’nda, 6 Aralık’ta ise İçdaş Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Festivalin davetiyesinde, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ın, “Çanakkale’nin marka etkinlikleri arasına giren, ulusal ve uluslararası kısa filmlerin yarıştığı, 3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali’nin açılış ve ödül törenine teşriflerinizi dilerim” ifadelerine yer verildi.

Tunahan Ünsal