Limak Enerji’ye Bilişim Ödülü

Limak Enerji tarafından geliştirilen, İşaret Dili Görüşme Hattı Projesi, ödüle layık görüldü. Limak Engelsiz Bilişim Ödülü’nün sahibi oldu.

Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından gerçekleştirilen ve bu yıl altıncısı düzenlenen, Engelsiz Bilişim Ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye’de engellilere yönelik yürütülen başarılı bilişim hizmetlerine çeşitli kategorilerde verilen ödüllerde, Limak Enerji tarafından devreye alınan İşaret Dili Görüşme Hattı Projesi ödüllendirildi. Şirketin ödülü Genel Müdür Ali Erman Aytac’a takdim edilirken, projenin sektöründe ilk ve öncü olduğu vurgulandı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, “Kurum olarak, toplumun her kesimini kapsayacak ve toplumda fırsat eşitliği yaratacak projeleri hayata geçirmeyi önemsiyoruz. Engelli bireylerin hayatlarının kolaylaştırılması ve sosyal yaşamlarında herhangi bir işi tek başlarına yerine getirebilmeleri, ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişimi için zorunluluklardan biri. OECD ve Avrupa Birliği verilerine göre dünya nüfusunun yaklaşık %15’i engelli bireylerden oluşuyor.

2018 yılında devreye alınan ve engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen İşaret Dili Görüşme Hattı Projesi’nden yararlanmak isteyen Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da yaşayan işitme ve konuşma engelli vatandaşlar 0555 0 646 646 numaralı hattı arayarak işlemlerini işaret dili ile yapabiliyor, tüm abonelik ve fatura süreçleri ile ilgili detaylı bilgiye erişebiliyor, taleplerini ileterek sorularına yanıt alabiliyorlar” ifadelerinde bulundu.

Haber Merkezi