“Mücadele, kadınları birleştirir!”

Çanakkale Kadın Platformu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla geçtiğimiz gün yürüyüş etkinliği düzenledi. CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, partililer, sendika üyeleri ve çok sayıda kadının da yer aldığı etkinlikte “Mücadele kadınları birleştirir, kadınlar dünyayı özgürleştirir” denildi.

Her yıl Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olarak anılan 25 Kasım’da, bu yıl da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Geçtiğimiz gün gün boyu çeşitli parti ve platformlar tarafından kadına yönelik şiddet ve istismar kınanırken, akşam saat 17.30 sularında ise sözü Çanakkale Kadın Platformu aldı.

SLOGANLAR ATILDI, PANKARTLAR AÇILDI

Platformun çağrısıyla Golf Aile Çay Bahçesi önünde toplanan çok sayıda kentli, bu önemli günde seslerini bir kez daha yükseltti. CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın da katıldığı etkinlikte, çok sayıda STK üyesi, partili ve çok sayıda kadın da yer aldı. 17.30’da Golf’ün önünden başlayarak İskele Meydan’da son bulan yürüyüş boyunca ise çeşitli sloganlar atıldı.

Kadınlar, “Mücadele kadınları birleştirir, kadınlar dünyayı özgürleştirir”, “Kazdağları’nı kadınlar kurtaracak”, “Biz kadınlar barış için ısrar ediyoruz” yazılı döviz ve pankartlar taşıyarak 25 Kasım’da şiddetin her türlüsüne dair geliştirdikleri ortak refleksi vurguladı.

Esra Çanlı