Çanakkale’de 2. Tango Rüzgarı Esecek

Barışın, Kültürün ve Sanatın şehri Çanakkale, geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da kentin hafızasında yer edecek büyük bir buluşmaya ev sahipliği yapacak. Türkiye ve Avrupa Tango Şampiyonu Onurhan Ateşli ile partneri Melis Niksarlı’nın eşgüdümünde gelenekselleşen dev buluşmada, katılımcıları yeniden tango ateşi saracak.

2016 yılında Çanakkale’ye yerleşen Türkiye ve Avrupa Tango Şampiyonu Onurhan Ateşli, partneri Melis Niksarlı ile birlikte kentte sanatsal çalışmalarıyla boy göstermeye başladı. Başta Çanakkale merkezi olmak üzere Biga, Bandırma, Ayvalık, Tekirdağ, Bursa, İstanbul, Sakarya, Ankara, İzmir, Afyon, Fethiye, Antalya, Eskişehir, Diyarbakır’da yakın zamanlarda da performans sergileyen ve eğitimler veren, #modumuztango sloganıyla yola çıkan Çanakkale TANGO MOD Eğitmenleri Onurhan ve Melis, 16 Şubat 2019 tarihinde Çanakkale’de, çok büyük bir etkinlikle 1. ÇANAKKALE TANGO BULUŞMASI’nı gerçekleştirmişti.

TANGO SEVERLER TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN GELİYOR

Türkiye’nin dört bir yanından gelen (İstanbul, Bursa, Bandırma, Ayvalık, Tekirdağ, Eskişehir, İzmir, Fethiye, Hatay, İskenderun, Sakarya, Ankara, Antalya gibi) toplamda 500 kadar Tango severi aynı çatı altında buluşturan eğitmenler, amaçlarının Çanakkale’yi de bu anlamda bir Tango merkezi haline getirmek olduğunu dile getirdi. Onurhan ve Melis, buluşmaların bundan sonra geleneksel hale gelecek temellerini atarak 2. GELENEKSEL ÇANAKKALE TANGO BULUŞMASI’nın müjdesini geçtiğimiz günlerde verdi. Bu yıl yeniden 14 Aralık 2019 tarihinde Hellespont Otel’de gerçekleştirilecek buluşmaya tüm tango severler davetli…

ATEŞLİ: “TANGO DOLU BİR HAFTA SONU BİZLERİ BEKLİYOR”

Eğitmen Ateşli, konu ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada “Bu seneki buluşmamıza yine Türkiye’nin dört bir yanından Tangoya gönül vermiş eğitmen ve sosyal dansçıları bekliyoruz. En az geçen seneki kadar bir kalabalık ve bir o kadar da Tango dolu bir hafta sonu bizleri bekliyor olacak. 14 Aralık Cumartesi Günü öğleden sonra Tango workshopları ile başlayacak olan etkinlik, akşam saat 20:30’da Hellespont Otel’in salonunda başlayacak olan ‘Gala Milonga’ ile devam edecek.

2. ÇANAKKALE TANGO BULUŞMASI’na şovlarıyla renk katacak olan misafir dansçılarımız ise; İstanbul Tangoloji Dans Stüdyosu’nun Kurucu Eğitmenleri, eski Türkiye ve Dünya Şampiyonları Sevgili Alper Ergökmen ve Selen Sürek, kardeş şehrimizin güzide dansçıları olan Bandırma Hasat Sahne Sanatları Kurucu Eğitmenleri Sevgili Burak Güner ve Özlem Özşaylan ile son olarak Çanakkale’mizin dansçıları, TANGO MOD Kurucu Eğitmenleri Onurhan Ateşli ve Melis Niksarlı olarak gecede yer alacağız.

Gecenin Tango Dj-i ise Denizli Tango’nun Kurucu Eğitmeni TDJ Sevgili Mehmet Lütfi Elmas da pisti Tango Ateşi ile sarmayı bekliyor. Ajandalarınıza bu büyük etkinliği not etmeyi unutmayın. 2. GELENEKSEL ÇANAKKALE TANGO BULUŞMASI’nda buluşmak üzere…” ifadelerini kullandı.