Emniyet’in temeli dualarla atıldı

Yatırım bedeli yaklaşık 60 milyon TL olan Çanakkale Yeni İl Emniyet Müdürlüğü Binası Temel Atma Töreni, dün saat 14.30’da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Dualarla açılışı yapılan törene Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Vali Orhan Tavlı, AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu, Boğaz ve Garnizon Komutanı Levent Kerim Uça, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Prof. Dr. Sedat Murat, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Belediye Başkanvekili Fatma Kaynaş, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, vali yardımcıları, daire amirleri, askeri personel, emniyet teşkilatı mensupları ve davetliler katıldı.

Yaklaşık 60 Milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçirilen, 2 bodrum ve 1 zemin katın üzerine ek 4 kat olarak inşa edilecek olan ve içerisinde operasyonel birimlerin kendi şube içlerinde nezarethaneler, avukat görüşme odaları, muhafaza altına alma odaları, teşhis odaları ile birlikte sistem odalarının da ayrı ayrı bina planına dahil edildiği Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü’nün yeni hizmet binasının temek atma töreni, dün protokolün yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Temel atma törenine Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Vali Orhan Tavlı, AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu, Boğaz ve Garnizon Komutanı Levent Kerim Uça, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Prof. Dr. Sedat Murat, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, vali yardımcıları, daire amirleri, askeri personel, emniyet teşkilatı mensupları ve davetliler katıldı.

“Meslektaşlarımızın daha konforlu ve daha iyi hizmet sunması için…”

Temel atma töreni öncesinde söz alan Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Polis teşkilatımız 174 yıldır milletimizin güvenliği ve devletimizin bekası için gece demeden gündüz demeden canla başla mücadele ediyor. Ve yeri geldiğinde gözünü kırpmadan hayatını feda ediyor. Teşkilatımızın fiziki imkanlarının daha ileri gitmesi, kapasitesinin artması için devletimiz de her türlü maddi ve manevi desteğini teşkilatımıza sunmaktadır. Onlardan bir tanesini de Çanakkale’mizde meslektaşlarımızın daha konforlu bir ortamda hizmet yapabilmeleri ve vatandaşlara daha iyi bir hizmet sunabilmeleri için hayata geçirilen Yeni Hizmet Binası’dır.”

“Çanakkale tüm hizmetlerin en iyisine layık”

Aktaş, konuşmasında geçen emekleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da minnet ve selamlarını ileterek sözlerini şöyle tamamladı. “Bu binamız da inşallah çok özel bir proje ile yapılacak ve hizmete geçecek. İnşallah 2020 yılında bir araya geliriz ve bu binayı yine hep birlikte hizmete sunmuş oluruz. Çünkü Çanakkale’miz hiç şüphesiz her türlü hizmetin en iyisine layıktır.”

Kürsü konuşmalarının ardından ise bir araya gelen protokol üyeleri, Müftü Yardımcısı Mehmet Ali Bal’ın yaptırdığı duayla birlikte butonlara basarak temel atma törenini gerçekleştirdi.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com