Damaklar ‘Helvacı Ali’yle tatlanacak

Helvacı Ali Çanakkale Şubesi, geçtiğimiz gün Çarşı Caddesi’nde gerçekleştirilen açılış töreninin ardından hizmete girdi. Büşra Karaca tarafından Çanakkale’ye kazandırılan tatlı işletmesinin açılışına Çanakkale Belediye Başkan Vekili Deniz Erdem, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan ve çok sayıda davetli katıldı.

1850’li yıllardan beri Bursa’da helva satışı yapan Helvacı Ali markası, Büşra Karaca tarafından Çanakkale’ye kazandırıldı. Geçtiğimiz gün saat 14.00’da Çarşı Caddesi’nde gerçekleştirilen açılış töreninin ardından hizmete başlayan işletme, kent için de ilk olma anlamı taşıdığı öğrenildi.

Açılış yoğun katılımla yapıldı

Çanakkale Belediye Başkan Vekili Deniz Erdem, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan ve çok sayıda davetli, Helvacı Ali Çanakkale Şubesi’nin açılışı için hazır bulundu. İşletme, okunan duaların arından kurdele kesme töreniyle birlikte açıldı. Şube yetkilisi Büşra Karaca ise yaptığı açıklamada, Helvacı Ali’ye dair şu bilgileri verdi:

“Ürünlerimiz tamamen doğal”

“Ürünlerimiz öncelikle tamamen doğal, hiçbir koruyucu madde içermiyor. Hepsi sussam yağından elde ediliyor. Şuanda iki çeşit, bir irmik artı dondurma ikincisi ise cennet çamuru adını verdiğimiz Antep fıstığı artı dondurma olan iki çeşidimiz var. Bizim önceliğimiz bu lezzetleri tattırmak… Bununla birlikte tabi ki pekmez, tahin, kağıt helva cevizli helva, fıstıklı tahin helvası gibi birçok çeşidimiz de mevcut.”

“Çanakkale’deki 11’inci şube”

“Türkiye’nin farklı yerlerinde şubelerimiz var. Gelen irmik helvalarını buharlı kazanda ısıtıp direkt müşteriye servis edeceğiz. İnsanlar helvayı duyunca önce yoğun bir tat olduğunu düşünüyor ama bu tat dondurmayla kırıldığı için aslında gayet hafif bir lezzet ortaya çıkıyor. Bu yüzden de gerçekten çok beğeniliyor. Şu an Türkiye’de 10 tane Helvacı Ali şubesi mevcut. Biz Çanakkale olarak ise 11’nci şubeyiz. Tüm Çanakkale halkını helvalarımızdan tatmaya bekliyoruz.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com