“Kriz vergi arttırmakla aşılmaz!”

DİSK Emekli Sen Çanakkale Şubesi geçtiğimiz gün bir basın açıklamasında bulundu. Ekonomik kriz üzerine yapılan açıklamada, “Krizden çıkmanın yolu vergileri arttırmak değildir!” denildi.

DİSK Emekli Sen, dün saat 13.00’te bir basın açıklamasında bulundu. Sendika binasında yapılan basın açıklamasını DİSK Emekli Sen Çanakkale Şube Başkanı Yusuf Ertürk okudu. Ertürk bir kez daha ekonomik krizle boğuşan kesimin emekçiler olduğunu hatırlatarak, krizin faturası emekçilere kesilmektedir dedi.

Yapılan açıklamada, “Bu ülkenin inşasına alın terini geçmişte döken, 12 milyon emeklimiz açlık sınırında yaşamaktadır. Emekli aylık ve gelirleri yetersiz ve adaletsizdir. Emeklilerin büyük bir bölümü asgari ücretin altında emekli aylığı almaktadır. Krizden çıkmanın yolu zamlar ve vergiler değildir. Krizi doğuran neo liberal rantçı politikalardır. Krizden çıkmanın yolu emeğe saygı alın terimizin karşılığının ödenmesi demokrasi ve barış ikliminin tesisinden geçmektedir. Demokrasi ve adalet gerçekleşmeden yurdumuza refah ve huzurun gelmesi olanaklı değildir” şeklinde konuştu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com