İYİ Parti’den Başkan Gökhan’a sitem: “Çanakkale halkını düşünmüyorsunuz!”

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar’ın açıklamasıyla CHP ile İYİ Parti arasındaki ipler bir kez daha gerildi. Yıldızlar, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı ‘eleştiriye tahammülsüzlük’le itham ederken belediye personelinin ücretsiz binişleri konusu da ise aynı tutumu sürdürerek “Usulsüz iş yapıyorsunuz demiyoruz. Yasal değil demiyoruz. Çanakkale halkını düşünmüyorsunuz diyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti arasında, belediye personellerinin otobüslere ücretsiz binişi üzerine başlayan polemik devam ediyor. Başkan Ülgür Gökhan, bu durumu ‘sosyal belediyecilik’le açıklarken İYİ Parti cephesi ise bunun ‘adaletsiz’ olduğu konusunda ısrarcı…

“Çamur at izi kalsın taktiği…”

Son olarak geçtiğimiz gün İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar tarafından yapılan açıklama ile konu bir kez daha gündeme geldi. Yıldızlar, yaptığı açıklamada İYİ Partili Burak Kunt’un belediye meclisinde söz hakkı alamamasına da değinerek şu ifadeleri kullandı: “Belediye meclis üyemizin itirazlarını ve eleştirilerini çamur at izi kalsın mantığı ile ticari kaygı olduğu iddialarına istinaden: bir meclis üyesinin kendi konusu ile ilgili bir uyarısı, bir eleştirisinden daha doğal ne olabilir? En iyi bildikleri konularda sizi eleştirmeyecekler, yeni projeler sunmayacaklar ise bu belediye meclis üyelerini niye seçtik? Şayet bir ticari kaygı aramamız gerekiyor ise alınan bu kararın kimlere fayda sağladığını araştırmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Yaptığınız açıklamada ki bu tabirin sizlere ve demokrasi anlayışınıza hiç yakışmadığını düşünüyoruz.”

“Usulsüz iş yapıyorsunuz, demiyoruz…”

Yıldızlar, sözlerine şöyle devam etti: “İYİ Parti’nin Çanakkale Belediyesi’nin emekçi personelinin toplu taşımayı ücretsiz kullanma hakları ile ilgili bir itirazı yoktur. İptal talebimiz asla ve asla yoktur. Konuyu bu noktaya taşımak isteyenleri şiddetle kınıyoruz. Talebimizi bir kez daha yüksek sesle dile getirmek istiyorum. Çanakkale Belediyesi personelinin servis hizmet bedeli olan 1 milyon 300 bin Türk lirasını kooperatife veya personeline öder ise, Çanakkale halkı toplu taşımayı daha ucuza kullanacaktır. Sürekli ‘Sayıştay tarafından incelendik, bu yasaldır’ gibi cevaplar ile vatandaşın kafasını karıştırmaya çalışmayınız. Usulsüz iş yapıyorsunuz demiyoruz. Yasal değil demiyoruz. Çanakkale halkını düşünmüyorsunuz, diyoruz! Belediye’nin bütçesine hiçbir yük getirmiyoruz diye övünüyorsunuz ama öğrencilerimizin harçlığına, emeklimizin üç aylığına, işçimizin asgari ücretine getirdiğiniz yükten bahsetmiyorsunuz!”

 

 



WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com