Karatede de Çanakkale damgası

Son yıllarda pek çok spor dalında aldığı başarılarla isimlerini duyurmaya başlayan Çanakkaleli sporcular, karatede de yine büyük bir başarıya imza atarak ülkemize madalya ve kupalarla döndü. Çanakkale Geçilmez Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, 11. Avrupa Shotokan Karate Şampiyonası’nda aldıkları 3 kupa ve 25 madalya ile bayrağımızı kürsüde dalgalandırmayı başardı.

Çanakkaleli sporcular ve kulüpler, üst üste aldıkları başarılı sonuçlarla isimlerini ulusal ve uluslararası çapta duyurmaya devam ediyor.

Son olarak 1-3 Kasım tarihleri arasında Makedonya’nın Üsküp şehrinde düzenlenen WSF 11. Avrupa Shotokan Karate Şampiyonası’na katılan Çanakkale Geçilmez Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, bayrağımızı kürsüde dalgalandırdı.

9 sporcu ile katıldıkları şampiyonada 7 Altın, 9 Gümüş ve 9 Bronz madalya alan Çanakkale Geçilmez Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, biri WSF Avrupa Şampiyonluk Kupası olmak üzere toplamda 3 kupa ile yurda döndü.

Şampiyonaya katılan sporcular ve aldıkları başarılar şöyle:

Alişan Akkaya

12-13 yaş Shobu İppon 44 kg Kumite WSF Avrupa İkincisi Gümüş Madalya

12-13 yaş Takım Kata WSF Avrupa İkincisi Gümüş Madalya

12-13 yaş Shobu Sanbon 44 kg Kumite WSF Avrupa Üçüncüsü Bronz Madalya

12-13 yaş Shobu İppon Open (Açık Siklet) WSF Avrupa Üçüncüsü Bronz Madalya

Beyza Akkaya

10-11 yaş Shobu İppon 34 kg Kumite WSF Avrupa Şampiyonu Altın Madalya

10-11 yaş Takım Kumite WSF Avrupa İkincisi Gümüş Madalya

Zeynep Akkaya

14-15 yaş Shobu Sanbon 47 kg Kumite WSF Avrupa Şampiyonu Altın Madalya

14-15 yaş Takım Kumite WSF Avrupa Şampiyonu Altın Madalya

14-15 yaş Shobu İppon Open (Açık Siklet) WSF Avrupa Üçüncüsü Bronz Madalya

Güşta Şaşmaz

12-13 yaş Shobu İppon 52 kg Kumite WSF Avrupa Şampiyonu Altın Madalya

12-13 yaş Takım Kumite WSF Avrupa Şampiyonu Altın Madalya

14-15 yaş Takım Kumite WSF Avrupa Şampiyonu Altın Madalya

12-13 yaş Shobu İppon Open (Açık Siklet) WSF Avrupa Üçüncüsü Bronz Madalya

İsra Ceren Karadayı

8-9 yaş Shobu İppon Open (Açık Siklet) WSF Avrupa Şampiyonu Altın Madalya

10-11 yaş Takım Kumite WSF Avrupa İkincisi Gümüş Madalya

8-9 yaş Takım Kumite WSF Avrupa Üçüncüsü Bronz Madalya

Zeynep Ülkü Taş

10-11 yaş Takım Kumite WSF Avrupa İkincisi Gümüş Madalya

10-11 yaş Shobu İppon Open ( Açık Siklet) WSF Avrupa Üçüncüsü Bronz Madalya

Belinay Aydın

10-11 yaş Takım Kumite WSF Avrupa İkincisi Gümüş Madalya

10-11 yaş Shobu İppon Open ( Açık Siklet) WSF Avrupa Üçüncüsü Bronz Madalya

Yiğit Kırat

12-13 yaş Takım Kata WSF Avrupa İkincisi Gümüş Madalya

8-9 yaş Shobu Sanbon 35 kg Kumite WSF Avrupa İkincisi Gümüş Madalya

8-9 yaş WKF 35 kg Kumite WSF Avrupa Üçüncüsü Bronz Madalya

Boğaç Berke Eker

12-13 yaş Takım Kata WSF Avrupa İkincisi Gümüş Madalya 🥈

10-11 yaş Shobu İppon Open (Açık Siklet) WSF Avrupa Üçüncüsü Bronz Madalya

H.Ayşe İrim