Hedef daha çok kişiye ulaşmak

Hafta sonunda başlayan Organ Bağışı Haftası etkinlikleri halktan yoğun ilgi görüyor. Hafta boyunca devam edecek etkinliklerden biri de Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi giriş katında kurulan bağış standı. Vatandaşlar, stand sayesinde hem organ bağışı hakkında bilgileniyor hem de bağış için başvurusunu yapabiliyor.

Çanakkale M.A.E. Devlet Hastanesi’nin haberine göre 3- 9 Kasım Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında hafta sonu Mehter Takımı eşliğinde yürüyüş ile başlayan program hastanede düzenlenen stand çalışması ile devam ediyor.

Hastanenin giriş katında kurulan ve 4-8 Kasım tarihleri arasında hizmet verecek olan stand sayesinde vatandaşlar hem organ bağışı hakkında bilgi sahibi olacaklar hem de organ bağışı yapabilecekler.

Haftanın önemine dair basına bilgi veren Organ Nakli İl Koordinatörü Uz. Dr. Azem Ülkü ve Koordinatör Hemşireler Emine Karakaya, Yeliz Baykala ve Gönül Pınarcıoğlu “Amacımız organ bağışı konusunda farkındalık yaratarak bağışın önemini daha çok kişiye duyurmak. Çanakkale’de bu yıl 11 aile kaybettiği yakınlarının organlarını bağışladı. Ülkemizde 30 bin civarı hayata tutunmak için nakil bekleyen hastamız var. Herkesten duyarlı olmalarını bekliyoruz” dediler.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com