İkinci kuşağın tek temsilcisi; yeni yaşınız kutlu olsun

Zeynep Bodur Okyay, Çanakkale’nin; Çanakkalelilerin yakından tanıdığı bir isim. Mütevazi, aile genlerinden gelen yardımseverliği ile bilinen, takdir edilen hemşehrimiz.

Merhum işinsanı, Hacı İbrahim Bodur’un biricik kızı. Osman Okyay’ın hayat arkadaşı. Dedesinin ismini yaşatacak, küçük İbrahim’in biricik annesi. Yarın yeni yaşını kutlayacak. Biz bugünden kutluyoruz. Türkiye’de ikinci kuşak sanayicilerden. Çanakkale’nin ise tek ikinci kuşağının temsilcisi. Hayırsever işinsanı merhum İbrahim Bodur’dan çalışma alışkanlığını, yardımseverliğini, ailenin önemini, memleket sevgisini, en önemlisi de üretmeyi ve yatırım yapmayı çok iyi öğrenmiş.

İstanbul’da başlayan eğitim hayatını yeni dünya Amerika’da sürdürmüş, Çanakkale sınırlarından çıkmış dünya vatandaşı olmayı başarmış bir ikinci kuşak temsilcisi. Türkiye’nin önünü açan sektörlerin, kurucusu ve yöneticiliğini başarı ile sürdürüyor Zeynep Bodur Okyay.

Zeynep Hanım kadınların iş dünyasında önemli bir yerde olmalarını isterken, özellikle eğitime ayrı bir önem veriyor. Japon halkının yaşam tarzı gibi geleneklerine sıkı sıkı bağlı olan Zeynep Bodur Okyay, yüzü daima batıya dönük; çağdaş, uygar ülkeler seviyesine ulaşmak için çalışan ikinci kuşağın Çanakkale temsilcisidir.

Yarın yeni yaşını kutlayacak olan Zeynep Bodur Okyay’ı bizler de Çanakkale Gündem Gazetesi olarak kutluyoruz.

Güngör Yıldız

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com