AK Partili Turan’dan ‘tahliye’ yorumu: “Mahkemeler ne kararlar verdi ama…”

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkan vekili Bülent Turan, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün medya yapılanmasına ilişkin dava kapsamında yargılanan ve geçtiğimiz gün tahliyesine karar verilen Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak ile beraat eden Mehmet Altan’la ilgili olarak “Mahkemeler ne beraat, tahliye kararları verdi ama millet onları vicdanında mahkum etti” ifadelerini kullandı.

FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün medya yapılanmasına ilişkin dava kapsamında yargılanan ve geçtiğimiz gün tahliyesine karar verilen Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak ile berat eden Mehmet Altan’la ilgili AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkan vekili Bülent Turan, oldukça dikkat çeken bir açıklama yaptı. Turan, “Mahkemeler ne idam kararları verdi. Millet o kararları yırtıp attı, idam edileni bağrına bastı. Diğer yandan ne beraat/tahliye kararları verildi ama millet vicdanında mahkum oldu” ifadelerini kullandı.

“FETÖ’nün tahribatı unutulmamalı!”

Her ne olursa olsun millet irfanı ve vicdanının FETÖ’nün filizlenmesine asla izin vermeyeceğini ifade eden turan, “Her kararımızda, söylemimizde 251 şehidimizi, 2193 kahraman gazimizi hatırlamalı, FETÖ’nün oluşturduğu büyük toplumsal travmayı, tahribatı unutmamalı! Yarın Ömer Halisdemir’in, Halil Kantarcı’nın, Abdullah Olçok’un ve tüm kahramanlarımızın yüzüne bakabilecek temiz bir yüzümüz olsun” şeklinde konuştu.

 



WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com