Derbide gülen taraf Kale 1957

Pazar günü Anafartalar Spor Salonunda voleybol adına Çanakkale derbi maçı vardı. Kale 1957 Çan takımı ile Çanakkale Belediyesporlu sultanlar karşı karşıya geldi. Çan temsilcisi karşılaşmayı 3-1 kazandı.  Karşılaşmanın ilk setinin 33-31’de bitmesi ne kadar önemli bir derbi olduğunun göstergesiydi.

Ben karşılaşmanın satır aralarını sizlerle paylaşmak isterim. Öncelikle Çan temsilcisi Kale 1957, takım ve camia olma yolunda hızla ilerliyor. Kendilerini Çanakkale Belediyespor’dan ayıran en belirgin özelliği buydu. Taraftarıyla, yönetimiyle oyuncusu ve teknik ekibi ile birlikte aynı heyecanı yaşıyorlar. İki kulübün de Belediye Başkanları karşılaşmayı yan yana izledi. Çanakkale Belediyesporlu oyuncuların her servis kaçırmasında Başkan Gökhan’ın tepkisi dikkat çekiciydi.

Kale 1957 Kulübünün oyuncuları ile Çanakkale Belediyespor’un oyuncularını karşılaştırdığımızda, Kaleli oyuncular tecrübe ile Çanakkale’ye fark attılar. Bu arada Kale 1957 iddiasını gruplarda sürdürmek istiyorsa mutlaka iki-üç takviye daha yapması gerekiyor. Çanakkale Belediyesporlu oyuncular ise yaşları ve oynadıkları oyuna baktığımızda gelecek vaat ediyorlar. Böyle oyunlarını sürdürürlerse ligde çok takımın canını yakarlar.

Kale 1957 takımının Baş Antrenörü Emin Hoca ile Çanakkale Belediyespor’un Teknik Direktörü Vedat Hoca uzun yıllar öncesinden buyana rakip ve dostluklarını biliyoruz. Her iki teknik direktörün de tecrübelerine diyeceğimiz yok. Emin İmen’in koltuğunun altındaki kupalar ise bulunduğu noktayı değil hedefinin ne olduğunu gösteriyor.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com