GAKGOBÜS

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Elazığ’da Yıldızlar Otomotiv’in sahibi Halis Yıldız adlı memleket sever ve yaratıcı fikirlere sahip bir arkadaşımız, dostumuz var. Yüzü ağ olsun. Adı gibi halis muhlis bir Elazığlı Gakgodur. Yaşadığı şehre ve ülkeye hizmet etmeyi hayat felsefesi haline getirmiş. Daha önce de hayırlı işler yapmıştı. Ancak bu seferki Türkiye’de bir ilk. Atıl vaziyette olup, kullanılmayan eski otobüsten; açık tur aracı yapmış, turizmin hizmetine sunmuş. Adını da Gakkolara yakışır bir şekilde GAKGOBÜS koyup, Elazığ Belediyesine hediye etmiş. Halis gakgomuz, bizim yazılarımızı da takip eden bir hemşerimiz. Bir yazımızın altına yorum yaparak, “Ağabey, bir gün köşende GAKGOBÜSÜ yaz da Çanakkaleliler duysun. Elazığ’a gelip gezsinler. Tur otobüsümüzle şehrin önemli yerlerini ziyaret etsinler” diye açıklama yazmış. Adam bu kadar büyük bir iş yapmış. Tabii ki bize de onun bu eserini duyurmak düşer. Nitekim Gakgobüs, ilk seferini de yetim çocukların sünnet düğününde yapmış. Merak edenler GAKGOBÜSÜN resmini ve hayat hikâyesini, Elazığ Belediyesi’nin internet sayfasından ve Halis Yıldız beyin Facebook hesabından görebilirler. Biz de yaptığı bu hayırlı işten dolayı Halis Yıldız kardeşimizi yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

GÜLMECE

Adamın birisi şehirlerarası yolcu taşımacılığında kullanmak üzere Ford minibüs satın alır. İlk sefere çıkacağı gün çok heyecanlıdır.

Yolcuları tepelemeye doldurur ve yola çıkar. Fakat minibüsü öyle hızlı kullanmaktadır ki; minibüsün en arka koltuğunda oturan 60 yaşlarında bir ihtiyar amca şoföre: “Yavrum biraz yavaş gitsene kaza yapacaksın.” deyince şoför heyecanla, “Beybaba, sen Ford minibüsü bilir misin?”der. İhtiyar adam “Hayır bilmiyorum” deyince şoför, “O zaman otur yerine bir daha işime karışma” der.

Neyse seyahat bu şekilde devam eder. İleride keskin bir virajdan 120 km hızla dönünce uçuruma yuvarlanmaktan son anda kurtulurlar. Bu arada minibüsteki yolculardan orta sıralarda oturmakta olan orta yaşlı bir kadın:

“Şoför bey rica ederim yavaş git, evde çoluk çocuğumuz bekliyor.” deyince, şoför kadına “Abla sen Ford minibüsü bilir misin?” deyince kadın “Hayır nereden bileyim.” der. Şoför bunun üzerine “O zaman sus, bana müdahale etme” der. Yola devam ederler. Artik minibüs öyle süratli gitmektedir ki, herkesin yüreği ağzında şoförün insafa gelmesini bekler. Şoförün sağında oturan adam dayanamayıp:

“Şoför Bey, yavaş gitsene canına mı susadın?” deyince şoför:

“Abi sen Ford minibüsü bilir misin?” deyince adam: “Evet ulan biliyorum ne olacak!” der. Bunun üzerine şoför heyecan içerisinde

“İyi o zaman çabuk söyle bunun freni nerede?”

Sağlıcakla kalınız.


Bu haber 02/11/2019, Cumartesi günü yayınlandı, 93 defa görüntülendi
*