ÇTSO ile ÇOMÜ protokol imzaladı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi arasında, üniversite işbirliklerinin geliştirilmesine yönelik işbirliği protokolü imzalandı. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, imzalanan protokol ile ilgili, “Amacımız bu imzanın kağıt üzerinde kalmayarak eyleme geçirilmesi. Bunun için bölgemizde Kamu-Sanayi-Üniversite işbirliğini geliştirici ortak projeler üreteceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

ÇOMÜ ile ÇTSO arasında geçtiğimiz gün, bölgenin Kamu-Sanayi ve Üniversite işbirliklerinin geliştirilmesine yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleşen imza töreninde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Prof. Dr. Suat Uğur, Prof. Dr. Süha Özden, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Fahrettin Ersoy ve Murat Aydoğdu, Yönetim Kurulu Üyeleri Deniz Tennioğlu, Ersin Kahraman, Volkan Temiz ve Genel Sekreter Sema Sandal, ÇOMÜ Öğretim Görevlisi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Temsilcisi Doç. Dr. Özgür Özay, ÇOMÜ Proje Koordinatörü Merkezi Doç. Dr. Ali Şahin Örnek hazır bulundular.

“Amacımız atılan imzaların eyleme geçmesidir”

İmzalanan protokol ile ilgili ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, “Bölgemizin bacasız en büyük sanayisi olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile bugün imzaladığımız protokol ile KOBİ’lerimizin rekabet gücünü arttırmak ve bölgemizde üretilen ürünlerin daha fazla katma değer üretmesini hedefliyoruz. Amacımız bu imzanın kağıt üzerinde kalmayarak eyleme geçirilmesi. Bunun için bölgemizde Kamu-Sanayi-Üniversite işbirliğini geliştirici ortak projeler üreteceğiz. Üniversitemizin işbirliği ile firmalarımızın üretimde karşılaştıkları sorunlarla ilgili Doktora ve Yüksel Lisans Tezleri hazırlanmasına aracılık edecek alt kurul çalışmaları yapacağız.” dedi.

“Her türlü desteği vereceğiz”

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ise, işbirliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu ve her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com