İnönü, 12’nci ölüm yıl dönümünde anıldı

Türkiye Cumhuriyeti ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün oğlu, aynı zamanda bilim insanı ve siyasetçi Erdal İnönü, ölümünün üzerinden geçen 12’nci yılda, sevgi ve özlemle anıldı.

31 Ekim 2007 tarihinde kan kanserinden hayatını kaybeden İsmet İnönü’nün oğlu, siyasetçi ve bilim insanı Erdal İnönü, ölümünün 12’nci yıl dönümünde saygı ve özlemle anıldı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan,  “81 yıllık yaşamında bilim insanlığı ve siyasi kimliğinin yanı sıra nezaketi ve kibarlığı ile de hatırladığımız Prof. Dr. Erdal İnönü’yü aramızdan ayrılışının 12. yıl dönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Demokrat, esprili, mütevazi, bilim insanı ve gördüğümüz en dürüst siyasilerden Erdal İnönü’ye saygı ve minnetle…” sözleriyle duygularını dile getirirken, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ise “Bir halkın gülümseyen yüzü, mütavazılığın timsali ve Türk siyasetinin unutulmaz bir ismi olan Erdal İnönü’yü vefatının 12. Yıldönümün rahmet ve saygıyla anıyorum. Ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com