Göçmenler, şehit düşen atalarını ziyaret edecek

Türk Kızılay Toplum Temelli Göç Programları Koordinatörlüğü, 2 Kasım Cumartesi günü saat 12.00’da ‘Sosyal Uyum Programı’ kapsamında ataları Çanakkale Savaşı’nda şehit olan göçmenleri Çanakkale Şehitliği’nde vatandaşlarla bir araya getiriyor.

Türk Kızılay Toplum Merkezleri Sosyal Uyum Programı iç savaş, çatışma, terör gibi zorunlu nedenlerle Türkiye’ye göç etmek durumunda kalmış farklı milletlerden olan göçmenler ile Çanakkale halkını bütünleştirmek amacıyla anlamlı bir projeye imza atacak.

Çanakkale’de şehit düşmüş atalarının kabri başında birçok farklı milletten insanın bir araya getirileceği bu etkinlik ile savaşta şehit düşmüş vatanseverlerin kabirlerini Türk, Bulgar, Boşnak, Suriyeli ve Iraklı yakınları omuz omuza ziyaret edecek.

2 Kasım Cumartesi günü saat 12.00’da Çanakkale Şehitliğinde gerçekleştirilecek etkinliğe, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan ve Türk Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük, Çanakkale Şube Başkanı Ergin Sezen ve çeşitli kamu kurumlarından temsilciler de katılacak.