1.5 kilometre ve binlerce kişi tek yürek…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının finali niteliğinde olan fener alayı bu sene de oldukça görkemliydi. Hangi siyasi partiden olursa olsun, ne iş yapıyorsa yapsın, hangi kurumda çalışıyorsa çalışsın, Çanakkale halkı işi gücü bıraktı, saat 19.00’da omuz omuza kentte Cumhuriyet şöleni yaşattı.

Salı günü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Çanakkale Valiliği tarafından organize edilen programlarla oldukça coşkulu geçti. Tüm kamu kurumlarının organize bir şekilde organizasyonlar yaptığı bayram, Çanakkale halkının yoğun katılımıyla daha bir anlamlı oldu. Bayramın finali niteliğinde olan fener alayı ise saat 19.00’da Cumhuriyet Meydanı’ndan başladı.

Vali Orhan Tavlı, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, siyasi partilerin İl Başkanları, İl Müdürleri, daire amirleri ve vatandaşların katılımları gerçekleşen fener alayında, alayın uzunluğu yaklaşık bir buçuk kilometreyi buldu. Binlerce vatandaşın katıldığı fener alayının sonunda ise havai fişek gösterisi ile görsel bir şölen yaşandı. Çanakkale bir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı daha, hiçbir aksilik yaşanmadan, keyifle geride bıraktı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com