Şenlik Havasında Cumhuriyet Turnuvası

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında hafta sonu Eceabat’ta 600 sporcunun katılımıyla düzenlenen Cumhuriyet Kupası, turnuvadan çok şenlik havasında geçti.

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, TRCup ve Türkiye Gençlik Vakfı katkılarıyla Eceabat’ta üç gün boyunca gerçekleştirilen turnuva, hem ilin hem ilçenin ekonomisine de ciddi katkı sağladı. 9 – 10 – 11 yaş kategorisinde 32 takım ve 600 sporcunun katılımıyla düzenlenen turnuvaya, şehir dışından ve yurt dışından pek çok takım katıldı. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Başakşehir, Bursaspor, Altınordu gibi önemli alt yapıların yanı sıra Bulgaristan’dan Lokomotif Plovdiv, PFC Beroe, 1924 Arda Fc, Kırgızistan’dan akademi takımları ve birbirinden değerli amatör takımlar katıldı.

Birbirinden çekişmeli müsabakalara ev sahipliği yapan turnuvada birçok minik yetenek, hünerlerini sergiledi. Turnuvada, 9 yaş grubunda Bulgaristan Süper Lig temsilcisi PFC Beroe U9 takımı şampiyon olurken, 10 ve 11 yaş gruplarında Altınordu takımları kupaya ulaştı.

“ALTYAPILARIMIZA GEREKEN DESTEK SAĞLANMALI”
Turnuva yetkilileri ise yaptıkları açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ve AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan başta olmak üzere İl Spor Müdürü Aziz Sinan Alp’e, Türkiye Gençlik Vakfı Çanakkale İl Başkanı İsmail Demir’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. Ayrıca ülke sporumuz ve gençliğimiz için bu tip turnuva organizasyonlarının ülke genelinde yayılmasının çok önemli olduğunu vurguladı. Turnuva organizasyonunu yöneten TRCup ekibi; yeni Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder, Merih Demiral, Ozan Kabak’lar yetiştirmek istiyorsak, alt yapılarımıza gereken desteğin sağlanması gerektiğini ve yarışma sporcuların müsabaka sayılarını arttırarak gençlerin maç tecrübelerini ve bireysel seviyelerini yukarı çekmenin çok önemli bir kriter olduğunu dile getirdiler.

GENÇ NESİL, ATALARININ MÜCADELE ETTİĞİ TOPRAKLARDA
Turnuva sonrası konuşma yapan Türkiye Gençlik Vakfı Çanakkale İl Başkanı İsmail Demir, “Hep birlikte çok önemli ve anlamlı bir şenlik gerçekleştirdik. Bu bağlamda başta Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Türk sporuna ve Türk gençliğine katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Birçok yerli ve yabancı sporcuyu bir araya getirerek bir şenlik havasında kaynaşmalarına vesile olan bu turnuva aynı zamanda genç neslin, atalarının mücadele ettiği toprakları tanımasına, milli duyguları yaşamasına vesile oldu. Çanakkale Milletvekilimiz sayın Bülent Turan’a bu kaynaşma ortamını sağladığı için çok teşekkür ederiz. Bu tip etkinliklerin artarak devam etmesi için İl Spor Müdürlüğümüz ile koordineli olarak çalışmaya ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan 600 sporcu ile birlikte ailelerinin de birkaç gün boyunca konaklaması nedeniyle Eceabat esnafı, ilçe ekonomisine büyük katkı sunan turnuvaların artmasını istediklerini kaydetti.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com