Helikopterli denetime devam

İl Jandarma Komutanlığı tarafından helikopter ile gerçekleştirilen havadan trafik denetimleri sürüyor.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’nın haberine göre, Komutanlık sorumluluk bölgesinde helikopter ile havadan trafik denetimi faaliyetleri sürüyor.

Haberde ayrıca şu ifadeler yer aldı:

“Bu kapsamda algılanan yakalanma riski duygusunun sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi maksadıyla, sağ şeritte veya uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, kask takmama, tehlikeli şerit değiştirme/makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama/park etme” konularında havadan denetim yapılmıştır. Denetim esnasında sürücülere emniyetli bir sürüş için mola vermenin önemi anlatılmış ve sürücülere trafik kurallarına uymaları, yorgun ve uykusuz bir şekilde yolculuk yapmamaları konusunda ikaz edilmiştir.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca, Helikopter denetim faaliyeti, Merkez-Kirazlı Yol Arama ve Kontrol Noktasında, Çan İlçe J.K.lığı Çekiçleraltı Yol Arama ve Kontrol Noktasında, Biga İlçe J.K.lığı Çan-Çanakkale Devlet Karayolu Yol Arama ve Kontrol Noktasında, Lapseki İlçe J.K.lığı Umurbey İl yolu Yol Arama ve Kontrol Noktasında, eş zamanlı olarak Jandarma Trafik Timleri ve Jandarma Asayiş Timleri müşterek olarak görevlendirilmiştir. Yapılan denetim sonucunda 239 araç sorgusu yapılmış, 10 araç trafikten men edilmiş ve 11 araç sürücüsü hakkında 6.191,00 TL idari para cezası uygulanmıştır.”WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com