29 Ekim Kutlama Mesajları

Çanakkale’nin siyaset, bürokrasi ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayımladılar.

İşte paylaşılan o mesajlar;

“Kararlılığın gurur verici eseridir”

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, aziz milletimizin canını ortaya koyarak verdiği, Kurtuluş Savaşı’nın ardından, 29 Ekim 1923’te “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesiyle kurulan Cumhuriyetimiz, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, aziz milletimizin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, güçlü bir Türkiye kurmanın azim ve kararlılığının gurur verici eseridir.”

“Gerçek bir bayramı kutluyoruz”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Bugün tarihimizin en değerli günlerinden birini, gerçek bir bayramı kutluyoruz. Bugün büyük bir mutluluk ve gururla.; insandan, çoğulculuktan, hak ve hukuktan, adaletten, özgürlüklerden yana olan Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümünü kutluyoruz.”

“Cumhuriyet Tarihi bir külliyatın adıdır”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Cumhuriyetimiz, 96 yıllık bir serüvenden çok daha fazlasını ifade eder. Cumhuriyet; Çanakkale Destanı, Sakarya Meydan Muharebesi ve yurdun dört bir yanında verilen Kurtuluş mücadelemiz sonucu ebediyete kadar sürecek bir kazanımdır. Bununla birlikte Cumhuriyet; 2200 yılı aşkın devlet geleneğimiz, bin yıllık Selçuklu ve 6 asrı aşkın Osmanlı mirasımız ile bir milletin destansı direnişini ve mücadelesini kapsayan tarihi bir külliyatın adıdır.”

“Bizi büyük sorumluklar bekliyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Cumhuriyetin yüzüncü yılına yaklaşırken bizi büyük sorumluluklar bekliyor. Sadece sorumluluk değil, bu 4 yıllık dönemde önümüzde çok iyi fırsatlar var. Yeter ki bunu değerlendirmeyi bilelim. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe hiç durmadan yürüyebilmek için her şeyden önce ekonomik bağımsızlığımız sağlanarak yurtta barış, dünyada barış ilkesiyle hem bölgemizde hem dünyada örnek ülke olmak için çalışmalıyız.”

“Gençliğin kararlılığına sahibiz”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti Türk Gençliğine emanet ederken gençliğin zor kazanılan özgürlüklerinden kolay vazgeçmeyeceğine inanıyordu. Bütün bu olumsuzlukların üstesinden gelecek birikime ve gençliğin kararlılığına sahibiz. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve Anayasamızın değiştirilemez ilkeleri çerçevesinde bağımsız bir ülke olarak tek hedefimiz; akıl ve bilimin önderliğinde çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onu da aşmak olmalıdır.”

“Gece gündüz demeden çalışmayı sürdüreceğiz”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “İnsanlarımızın her bakımdan mutlu olduğu, güçlü, zengin, refah ve varlık içinde, tam demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün olduğu, birlik ve beraberliğimizin daha da pekiştiği bir Türkiye hedefine ulaşmak için gece gündüz demeden çalışmayı sürdüreceğiz.”

“Çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğiz”

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, “Biz hukukçular, içinde demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, milli egemenliği ve bağımsızlığı barındıran Cumhuriyetimizi iç ve dış tüm düşmanlara karşı ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğiz, cumhuriyetimizi daha da yüceltmek için çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.”

“Cumhuriyet kardeşçe yürümektir”

AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, “Cumhuriyet emektir, alın teridir. Cumhuriyet azimdir, çalışmaktır, üretmektedir. Cumhuriyet, kadın erkek, genç yaşlı demeden bir olmak beraber olmak, geleceğe omuz omuza ve kardeşçe yürümektir.”

“Şehitlerimizi rahmet ve şükran ile anıyoruz”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, “Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü coşkuyla kutlarken, diğer yandan geleceğimiz uğruna gözünü kırpmadan göğsünü siper eden şehitlerimizi
rahmet ve şükran ile anıyoruz.”

“Emaneti daha aydınlık günlere taşıyacağız”

Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, “Bize bu emaneti bırakan tüm büyüklerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Bizlere verdikleri emaneti koruyacağımıza daha aydınlık geleceğe taşıyacağımıza söz veriyoruz. Türk milleti için Cumhuriyet Bayramı milli birlik ve beraberliğin toplumsal dayanışmanın simgesidir. Bu yıl halkımızla coşku içinde kutlayacağız.”

 “Cumhuriyetimiz genç nesillerin omuzlarında yücelecektir”

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleriyle aydınlanmış yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek, bu değerleri gelecek kuşaklara teslim etmek bizlere verilmiş en büyük sorumluluktur. Yürekten inancım şudur ki; Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz genç nesillerin omuzlarında daha da yücelecek ve ülkemiz muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkacaktır.”

“Hainlerin oyunları boşa çıkacaktır”

Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, “Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk milletinin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği müddetçe, Türkiye Cumhuriyeti devletini ve milletini bölmek ve parçalamak isteyen hainlerin oyunları boşa çıkacaktır.”WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com