Eğitim İş, hodri meydan dedi: “Sendika başkanları maaş bordrolarını paylaşsın!”

Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, Şube Başkanı Ahmet Mantaş’ın, öğretmenlik maaşı dışında hiçbir ücret almadığı ifade edilerek, “Çanakkale’de yetkili olma peşinde koşan diğer eğitim sendikalarının başkanları, maaş bordrolarını kamuoyu ile paylaşarak ‘sendika başkanlığı’ndan ne kadar ücret aldıklarını açıklasınlar” denildi.

Eğitim İş Çanakkale Şubesi, cumartesi gün yaptığı basın açıklamasıyla Çanakkale’deki bazı sendika başkanlarının, başkanlık görevlerinden dolayı maaş aldığını iddia etti. Yapılan açıklamada şöyle dendi:

“Ahmet Mantaş şu başkanlığı görevinden ücret almıyor”

“Türkiye’de yetkili olan bazı kamu çalışanları sendikalarının genel başkanları ile genel merkez yöneticileri aldıkları yüksek ücretler ve üye aidatları ile fahiş fiyatlı AUDI A6, PASSAT gibi lüks makam araçlarını kendilerine layık görürken, kamu çalışanlarının içinde bulunduğu zorlu ekonomik koşulları görmezden gelmeleri tam anlamıyla bir ihanettir. Bizlerse Eğitim-İş Çanakkale şubesi olarak diyoruz ki; Artık bıçak kemiğe dayanmıştır! Çanakkale’ deki tüm öğretmen, memur ve hizmetli kardeşlerimize sesleniyoruz. Eğitim İş Çanakkale şube Başkanımız Ahmet Mantaş, 4641 TL yani sadece öğretmen maaşı almaktadır. Sendika şube başkanlığı görevinden dolayı da hiçbir ücret almamaktadır.”

“Ne kadar ücret aldıklarını açıklasınlar!”

“Eğitim-İş olarak çağrı yapıyoruz! Çanakkale’de var olan ve sürekli olarak yetkili olma peşinde koşan diğer eğitim sendikalarının şube başkanlarının ne kadar maaş aldıklarını basın aracılığı ile ücret bordrolarını paylaşarak kamuoyuna açıklamaya davet ediyoruz. Sendika şube başkanlıklarından dolayı ne kadar ücret aldıklarını buyursun açıklasınlar.”

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com