Kentte Merkez Ortaokulu konuşuldu

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde “Kentte Merkez Ortaokulu” sergisinin paralelinde gerçekleştirilen etkinlikler devam ediyor.

Çanakkale Kent Müzesi’nin haberine göre 23 Ekim 2019 Çarşamba günü duyurularda ismi geçen Ceyda Demiroğlu’nun mazereti nedeniyle katılamadığı sohbette Merkez Ortaokulu resim öğretmenlerinden Hasan Ar ve Selahattin Demiroğlu Merkez Ortaokulu anılarını paylaştı. Merkez Ortaokulu’nda bir aile gibi olduklarını söyleyen Hasan Ar, resim dersine verdikleri önemden ve öğrencilerin yeteneklerinden söz etti. Selahattin Demiroğlu Merkez Ortaokulu’nun öğretmenlerinden öğrencilerine, idarecilerinden velilerine kadar çok farklı bir okul olduğunun altını çizerken öğle aralarında öğrenci öğretmen arasında oynadıkları futbol maçlarına velilerin de dahil olduğunu, öğretmenlerin öğrencilerle skor konusunda şakalaştıklarını ifade etti. Hasan Ar, günümüz eğitim sistemine de eleştiri getirirken kendi dönemlerindeki özeni ifade etmesinin yanı sıra öğretmenlerin öğrencilere örnek olma misyonunun olduğunun altını çizdi. Gülümseten anılarla devam eden etkinlikte Selahattin Demiroğlu, Kordon’a yakın olan okulun konumunu da kullanarak dersleri Kordon’da işlediklerini, bu dersler esnasında başlarından geçenleri de paylaştı.  Hasan Ar ve Selahattin Demiroğlu’nun anıları ile şenlenen sohbette Merkez Ortaokulu’na duyulan özlem sohbete katılan konuklar tarafından da dile getirildi. Resim konusunda uluslararası alanda da dereceleri olan okulun çalışanlarının da anıldığı sohbet, gelecek haftaki etkinlikte buluşulmak üzere sona erdi.

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 30 Ekim 2019 Çarşamba saat 18.00’da Aysel Basmacı ve Şengül Gürsoy ile “Merkez Ortaokulu Anıları” başlıklı sohbet gerçekleştirilecektir.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com