Kardeş kentler buluşuyor

Çanakkale ve Almanya’nın Osnabrück kentinden uzmanlar, kardeş kent ilişkileri çerçevesinde ortak sorunlara ortak çözüm yolları üretmek adına  “Göçün Kadın, Çocuk ve Yerele Etkileri” başlıklı proje kapsamında 28-31 Ekim tarihlerinde Çanakkale’de buluşacak.

Göç yollarına düşen kadın ve çocukların Çanakkale’de geçirdikleri süre içerisinde uyum ve adaptasyonuna yönelik Kardeş Kent Osnabrück ve Çanakkale’deki konuyla ilgili çalışmalar gerçekleştiren kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları, “Göçün Kadın, Çocuk ve Yerele Etkileri” konu başlığında deneyimlerini paylaşmak üzere bir araya geliyor.

Etkinlik kapsamında düzenlenecek olan deneyim ve bilgi paylaşımı toplantısının moderatörlüğünü yapacak olan Türk/Alman Üniversitesi Göç ve Uyum Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Erdoğan aynı zamanda “Türkiye’deki Mülteciler: Uyum İçinde Ortak Yaşamın Çerçevesi” başlığında bir sunum gerçekleştirecek. Toplantıda ayrıca, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Canan Öykü Dönmez Kara tarafından “Göçmenlerin Entegrasyon Sürecinde Yerel Yönetimin Rolü” başlığında bilgiler verecek.

“Göçün Kadın, Çocuk ve Yerele Etkileri” başlıklı proje kapsamında gerçekleştirilecek etkinlik, 28-31 Ekim tarihlerinde Çanakkale’de düzenlenecek.

 

.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com