İl Sağlık’ta SYPD toplantısı yapıldı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Başkanlığında Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nün ev sahipliği ile Sözleşmeli Yönetici Performans Değerlendirme(SYPD) Bölge Toplantısının birincisi Çanakkale’de gerçekleştirildi.

Çanakkale’de yapılan Sözleşmeli Yönetici Performans Değerlendirme Bölge Toplantısına Sağlık Bakanlığı Merkez temsilcileri ile Bursa, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nden, 62’si Çanakkale’den olmak üzere toplamda 270 Sözleşmeli Sağlık yöneticisi ve ilgili birim sorumluları katıldı.

2018 yılı Tüm iller performans değerlendirme çalışmalarının özeti Bakanlık daire başkanı tarafından anlatılarak Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nün Türkiye birincisi olduğu da vurgulandı.

Toplantı açılış konuşmaları Çanakkale İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı tarafından Çanakkale’yi tanıtan bir sunum yapıldı. Daha sonra Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanları ve birim sorumluları tarafından, Sözleşmeli Yönetici Performans kriterleri hakkında bilgilendirme ve değerlendirmede kullanılan sistemin(SYPD) tanıtımı, göstergelerin nasıl oluşturulduğu, amaç ve hedefleri, veri temin yöntemlerini anlatan sunumlar Sağlık Bakanlığının temsilcileri tarafından anlatıldı. Son oturumda ise interaktif olarak genel değerlendirmeler yapıldı.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com