Eceabat, Ahmet Abisini Uğurladı

Eceabat eşrafından Ahmet Kadri Varlık, bir süredir mücadele ettiği hastalığa dün yenik düştü. Her kesim tarafından sevilen ve sayılan Varlık, bugün çok sayıda seveninin gözyaşları eşliğinde sonsuzluğa uğurlandı.

İlçede bugüne kadar pek çok insana abilik, babalık yapmış Eceabat’ın sevilen simalarından Ahmet Kadri Varlık, 2017 yılından beri mücadele ettiği kanser hastalığına yenik düştü. Eceabat Merkez Camisi’nde öğle namazına müteakiben düzenlenen cenaze töreninin ardından uzun yıllar ikamet ettiği evlerinin önünde de tören düzenlendi. Çok sayıda seveninin katıldığı ve haklarını helal ettiği törenlerin ardından dualarla eşliğinde Eceabat kabristanında toprağa verildi.

Farklı siyasi görüşteki insanların da sevgi ve saygısını kazanan Varlık’ın cenaze törenine her siyasi partiden insan katıldı. Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş’in, Eceabat Belediye Meclis Üyesi Timur Koşal’ın, eski belediye başkanlarından Kemal Dokuz ve Adem Ejder’in de katılarak tabutuna omuz verdiği Varlık’ı çok sayıda ilçe sakini de gözyaşları ile uğurladı. Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli ise Ankara’da bir programda olması sebebiyle katılamadığı törene çelenk gönderdi.

Gündem ailesi olarak Ahmet Kadri Varlık’a Allah’tan rahmet, başta eşi Ayla Varlık ve evlatları Mustafa Emre Varlık ile Vildan Varlık olmak üzere tüm sevenlerine baş sağlığı dileriz.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com