Çanakkale, ‘Güneş Solmasın’ diye tek yürek oldu!

Kemik iliği yetmezliği hastalığı ile mücadele eden minik Güneş’e destek çığ gibi büyüyor. Sosyal medyada kök hücre bağışı kampanyası başlatılan küçük kız için geçtiğimiz gün Çanakkale Belediyesi Balıkhane Binası önüne gelen Kızılay’a, çok sayıda destek geldi. Vatandaşlar, ‘Güneş Solmasın’ diye sıraya girerek kök hücre bağışında bulunurken Belediye personelinden de kampanyaya yoğun destek geldi.

Çanakkale Belediyesi personellerinden Samet Uyanık’ın kızı Güneş’in tedavi olabilmesi amacı ile başlatılan “Güneş’imiz Sen Ol” kampanyası giderek büyüyor. Geçtiğimiz gün, Çanakkale Belediye Meclis Üyeleri ve belediye personeli de kampanyaya destek verdi. Çanakkale Belediyesi Balıkhane Binası önüne kurulan Kızılay merkezinde minik Güneş’e destek olmak amacı ile Belediye Başkan Vekili Süleyman Canpolat, Belediye Meclis Üyeleri, belediye personeli ve kentliler bir araya gelerek kan örneği verdiler.

“Kutsal bir görev için bir araya geldik”

Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği kampanya kapsamında konuşan Başkan Vekili Canpolat; “Bugün burada kutsal bir görev için Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımız ile bir araya geldik. Küçük Güneş’imiz için başlatılan kampanyaya biz de destek verdik. Toplumlarda yardımlaşmanın önemi çok büyüktür. Çanakkaleli hemşehrilerimiz de bu kampanyaya büyük destek veriyor. Kampanyaya destek sunan tüm kentlilerimize teşekkür ediyorum. En büyük temennimiz, ışığımız Güneş’in bir an önce sağlığına kavuşması…” ifadelerini kullandı.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com