Vekil Turan, değişen Gümrük Kanunu’nu böyle açıkladı:“İthalat ve ihracatçımızın mali yükü azalacak”

AK Parti milletvekillerince hazırlanan Gümrük Kanununda Değişiklik Yapılmasına dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan, konuyla ilgili “ithalat ve ihracatçılarımızın mali yükü azalacak” açıklamasında bulundu.

Genel Kurulda, 7 ila 20’inci maddeleri görüşülerek kabul edilen kanun teklifi ile Gümrük Kanunu’nda değişiklik yapıldı. Buna göre, “Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir yerden diğer bir yere transit rejimi hükümleri çerçevesinde nakledilmek üzere gümrüğe sunulan eşya” ibaresi, “Türkiye Gümrük Bölgesinde bir yerden diğer bir yere transit rejimi kapsamında taşınarak varış gümrük idaresine sunulan serbest dolaşımda olmayan eşya” şeklinde değiştirildi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan da söz konusu gelişmeyi, “İthalatçılarımızın ve ihracatçılarımızın mali yükünü azaltacak idari para cezalarında gerekli güncellemeler yapan, Gümrük mevzuatına aykırı bazı fiillere yönelik mükerrer cezalar verilmesinin önüne geçen vb. düzenlemeler içeren Kanun Teklifi yasalaştı” sözleriyle duyurdu.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com