İYİ Parti 2’nci kuruluş yıldönümünü kutladı

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı, partinin ikinci kuruluş yıl dönümü sebebiyle Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması düzenledi. Merkez İlçe Başkanı Necati Gapran tarafından yapılan açıklamada “İYİ Parti özgün bir partidir. İYİ Parti hiçbir siyasi partinin devamı veya arka bahçesi değildir. Siyasette yeni bir soluktur, bütünleştirici yeni bir kimlik üstlenmiştir” ifadelerine yer verildi.

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı tarafından, partinin kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda program düzenlendi. Vatandaşlara pilav ikramı yapıldığı etkinlikte, parti adına açıklamayı Merkez İlçe Başkanı Necati Gapran yaptı. Gapran, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Demokratik parlamenter sistemin vazgeçilemez unsurları olan siyasi partilerin en yenisi ve en İYİ si olan İYİ Parti’mizin 2. Kuruluş Yıldönümü kutlu olsun. Bütün baskı ve engellemelere karşı ‘Medeniyet Yolunun Taşlarını Sadece Cesurlar Döşer’ sözünden hareketle İYİ Parti cesur, yürekli, İYİ insanların çok büyük emek özveri ve mücadelesi sonucu karartılan salonlardan güneş gibi doğmuştur.”

“Tüm vatandaşlarımızı bu kutlu yolda ilerlemeye davet ediyoruz”

“‘İYİ’lik bulaşıcıdır. Biz inanıyoruz ki, Cumhuriyet tarihinin bu en kötü dönemi bitmek üzeredir. Gün, Türk’ün yükselme günüdür. Samimi, dürüst ve deneyimli kadrolarıyla İyi Parti devletin değerlerine ve Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmaya, ülkemizi hak ettiği refah seviyesine ulaştırmaya kararlıdır. İYİ Parti özgün bir partidir. İYİ Parti hiçbir siyasi partinin devamı veya arka bahçesi değildir. Siyasette yeni bir soluktur, bütünleştirici yeni bir kimlik üstlenmiştir. İYİ Parti’nin kapısı herkese açıktır. İYİ Parti merkez bir parti olup kapısı, dili, dini, ırkı, mezhebi, etnik kökeni ne olursa olsun bütün vatanseverlere açıktır. Önemli olan vatanseverlik paydasında birleşebilmek, ortak hareket edebilmektir. Demokrasiyi savunan, demokraside güçler ayrılığı ilkesini benimseyen bütün vatandaşlarımızı bu kutlu yolda bizimle yürümeye, partimize üye olmaya, görev almaya davet ediyoruz.”

“Eşit fırsatlar ülkesi bir Türkiye hayali…”

“Özgür, güvenli, hukukun üstünlüğünü ön planda tutan, komşuları ile barış içerisinde, istikrarlı ve öngörülebilir bir ekonomiye sahip, uluslararası platformda saygın, milleti ile barışık, ülkesi için sorumluluk alan bireylerden oluşan ve geleceğine umutla bakan eşit fırsatlar ülkesi bir Türkiye hayali ile çıktığımız bu yolda elde ettiğimiz başarılar ile partimizin 2’nci kuruluş yıldönümünün tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com