Hastanedeki sorunlar çözüldü

Geçtiğimiz aylarda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi’ndeki MR cihazı arızalanmış ve Çanakkale halkı sadece Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ndeki MR cihazına mahkum olmuştu. ÇOMÜ Hastanesi’nde geçtiğimiz haftada BT Koroner Anjiyo cihazında bir arıza meydana geldi ve bir hafta BT anjiyo yapılamamıştı. O eksiklikler artık giderildi. Hastane tam anlamıyla normale döndü.

Çanakkale’nin iki hastanesi olan ÇOMÜ Hastanesi ve Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi, neredeyse 550 bin nüfusluk Çanakkale’ye hizmet veriyorlar. İki büyük hastanede bulunan MR cihazları bugüne kadar binlerce vatandaşa hizmet vermiş ve bilinir bir aksaklık yaşanmamıştı. Fakat geçtiğimiz aylarda ÇOMÜ Hastanesi’ndeki MR cihazı bozulmuş ve uzun süre tamirat işlemi beklenmiş, tüm hastalar Devlet Hastanesi’ne yönlendirilmişti.

Devlet Hastanesi’ndeki yığılmadan dolayı MR çektirme süreleri 15-20 günlere hatta zaman zaman bir aya kadar uzamıştı. ÇOMÜ Hastanesi’nden edinilen bilgiye göre MR cihazının tamiri için gerekli olan ve yurt dışından gelmesi beklenen parça geldi. Bu müjdeli haber sonrasında MR cihazı normale döndü ve hastalar kabul edilmeye başlandı. Çanakkale halkı rahat bir nefes aldı.

Öte yandan geçtiğimiz hafta iddialara göre, ÇOMÜ Hastanesi’nde, BT Koroner Anjiyo cihazında bir bozulma oldu. Cihazdaki bozukluk nedeniyle yaklaşık bir hafta cihaz kullanılamadı. Yine edinilen bilgiye göre o cihazdaki sorunda giderildi ve hastane tam anlamıyla çalışır oldu. Hizmetlerin kaldığı yerden verilmeye devam edildiği öğrenildi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com