Hasan Mevsuf Şehitliği’ne fidan dikildi

Damla Gönüllülük Hareketi Projesi kapsamında, Çanakkale’ye gelen öğrenciler, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz ile birlikte fidan dikim etkinliğinde bir araya geldiler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan, Damla Gönüllülük Hareketi Projesi kapsamında, Çanakkale gelen gençleri Vali Orhan Tavlı geçtiğimiz günlerde kabul etmişti. 18-27 Ekim tarihleri arasında Çanakkale’de bulunan Türkiye’nin farklı illerinden, Endonezya, Çad ve Irak’tan gelen 45 katılımcı Vali Orhan Tavlı ile bir araya gelmişti.

Geçtiğimiz günlerde ise İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, proje kapsamında Çanakkale’de bulunan öğrenciler ile bir araya geldi. Gençler ve Müdür Dokuz, Hasan Mevsuf Şehitliği’nde fidan dikim etkinliğinde buluştular.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından kamuoyuna servis edilen haberde, “Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından Damla Gönüllülük Hareketi ile katılımcı gençlerin kişisel gelişimlerine ve merhamet duygularının gelişimine katkı sağlamanın yanında; farklı kültürlerin kaynaşması ve gönüllülük çalışmalarıyla toplumdaki farkındalığı artırarak, insanî ve manevî değerleri tekrardan su yüzüne çıkarmayı amaçlanan proje ile gençlerimizin başta spor, zaman yönetimi, tertip ve düzen, kişi haklarına riayet gibi birtakım alışkanlıklar edinmelerine katkı sunulmaktadır” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com