“Güneş, pırıl pırıl parlamaya devam etsin diye…”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye personeli Samet Uyanık ve Uyanık’ın kızı, kemik iliği hastalığı ile mücadele eden minik Güneş’le bir araya geldi. Gökhan, “Güneş kızımız pırıl pırıl parlamaya devam etsin diye, Haydi Çanakkale; yapmanız gereken tek şey en yakın Kızılay Merkezi’ne gidip “Kök Hücre Bağışçısı” olarak kan bağışını umut bilen binlerce Güneş’imizin yarınları olmak” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Belediyesi çalışanlarından Samet Uyanık’ın kızı minik Güneş, 2019 yılının başından beri kemik iliği yetmezliği hastalığı ile mücadele eder. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da geçtiğimiz gün Güneş ve ailesi ile bir araya gelerek mücadelelerine destek verdi.

“Ameliyat yok, başka bir şey yok, sadece kan verecekseniz”

Görüşmede ilk olarak Güneş’in babası Samet Uyanık duygularını dile getiren taraftı. Tüm Çanakkale’den kök hücre bağışçısı olmaları için ricada bulunan Uyanık, şu ifadeleri kullandı: “Kızımızın rahatsızlığı bu sene başında başladı. Hastaneye götürdüğümüzde ‘kemik iliği yetmezliği’ rahatsızlığı teşhisi kondu. Kök hücre nakli olması gerektiği belirtildi. Bizler de Kızılay’la bir kampanya başlattık, Güneş gibi bütün çocuklara umut olmak için… Fakat şu ana kadar uygun kök hücre bulunamadı. Bu yüzden bizim umudumuz yeni bağış yapacaklardan. Kök hücre bağışı çok kolay, ameliyat yok, başka bir şey yok, sadece kan veriyorsunuz. Başkanımız da sürecin başından beri kampanyamıza çok destek veriyor. Herkesten de bağışçı olmasını rica ediyorum.”

“Güneş’in daha çok ışık saçması için…”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da konuşmasında “Güneş bizim kızımız ve bir rahatsızlığı var. Bizler de el birliği ile onun iyileşmesini sağlayabiliriz. Bizim toplumuz da kan bağışını sever. Onun için biz hemşehrilerimiz başta olmak üzere herkesi, Güneş’in parlaması, daha çok ışık saçması için kan bağışına davet ediyoruz. Yapmanız gereken tek şey en yakın Kızılay Merkezi’ne gidip “Kök Hücre Bağışçısı” olarak kan bağışını umut bilen binlerce Güneş’imizin yarınları olmak” ifadelerine yer verdi.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com