Bigalı minik sporculardan örnek davranış

Biga Belediyesi Karate Okulu sporcuları, Barış Pınarı Harekâtı’na destek amacıyla Türk bayraklarıyla birlikte kortej yürüyüşü gerçekleştirerek Mehmetçik’e selam gönderdi.

Biga Belediyesi’nin haberine göre Atatürk Kültür Merkezi’nde eğitim gören küçük sporcular, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtı’na destek yürüyüşü gerçekleştirdi. ‘Kahraman Ordumuzun Yanındayız’ dövizi ve Türk bayraklarıyla birlikte Atatürk Kültür Merkezi önünden başlayan yürüyüş Biga Belediyesi Meydanı’nda son buldu. Karate okulunun küçük sporcuları ve onlara eşlik eden ailelerini Belediye binası önünde Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci ile birlikte Meclis Üyeleri ve personel karşıladı.

KALBİMİZ VE DUALARIMIZ MEHMETÇİKLERİMİZLE”

Biga Belediyesi Karate Okulu öğrencisi Zeynep Hilal Taş, Mehmetçik’e destek mesajını okudu. Terörün bölgeden temizlenerek barış ve huzurun geleceğini ifade ederek sözlerine başlayan Taş, “Biga Belediyesi Karate Okulu olarak, devletimizin hamlelerini ve siyasi iradenin duruşunu destekliyoruz. Rabbim, Barış Pınarı Harekâtı’nda görev alan şanlı ordumuzun mensubu tüm Mehmetçiklerimizi korusun ve muzaffer eylesin. Kalbimiz ve dualarımız Mehmetçiklerimizle” mesajıyla konuşmasını tamamladı.

‘ÇANAKKALE BİGA’DAN SELAM OLSUN’

Konuşmadan sonra Emir Şenyıldız, Fatih Kerem Kale ve Ali Mete İslamoğlu İstiklal Marşı’nı ve Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bir şiir okudu. Ardından tüm sporcular ve katılımcılar ‘Çanakkale Biga’dan selam olsun’ diyerek askerlere selam gönderdi.

“SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR”

Biga Karate Baş Antrenörü Süleyman Orhan yaptığı konuşmada, “Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ve devlet başkanımızın almış olduğu Barış Pınarı Harekâtı’nı desteklediğimizi ve kahraman mehmetçiğimize toplumumuzda rol model olarak görülen sporcularımızla birlikte destek ve selamlarımızı iletmek için bulunmaktayız. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyerek Mehmetçik’e ve devletimize desteğimizi ifade etmek için bu programı düzenledik. Ben desteklerinden dolayı Biga Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

“SİZLERİ BÖYLE GÖRDÜĞÜMÜZ SÜRECE YARINLA İLGİLİ KAYGIMIZ YOK”

Programı çok anlamlı bulduğunu ve büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Şanlı Türk bayraklarımızla toplandığımız bu meydanda Barış Pınarı Harekâtı’nın sahada ve masada alınan başarılı sonuçlarla taçlandığına hep birlikte şahit oluyoruz. Örnek davranışınızdan dolayı her birinizi kutluyorum. Geleceğimizin teminatı yavrularımızla bu anlamlı programda olmaktan ben de büyük mutluluk duyuyorum. Bizler millet olarak başımızı düşmanlardan kurtaramadık. Bizim şanlı geçmiş tarihimizde birçok başarıya atalarımız imza atmıştır. Şu anda da Türk Silahlı Kuvvetlerimiz birlik, beraberlik, barış ve güven için ülkemizin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek için orada. Bizler Allah’ın izniyle geçmişini unutan milletlerden olmayacağız ve geçmişimizi daima taze ve diri tutacağız. Biz sizleri bu şekilde anlamlı faaliyetler içinde gördüğümüz sürece de yarınla ilgili içimizde hiçbir kuşku ve kaygı olmayacak. Türkiye üzerinde oynanan oyunları bozan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm devlet erkânına da buradan şükranlarımızı sunuyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin ve bir daha Türk milletine İstiklal Marşı yazdırmasın. Program için tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

PAZAR ESNAFI VE VATANDAŞLARDAN ALKIŞ

Biga Belediyesi Karate Okulu sporcuları ve katılımcılar program sonunda ise ellerindeki Türk bayraklarıyla Kapalı Pazaryeri’nde yürüyüşü devam ettirerek, esnafı ve halkı selamladı. Pazar esnafı ve vatandaşlardan küçük sporculara büyük destek ve alkış geldi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com