“Üreticiye İŞKUR desteği şart”

Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, üreticiler için taleplerini açık bir şekilde dile getirmeye devam ediyor. Pehlivan son olarak, köylerde üreten insanların daha fazla üretmeleri için İŞKUR desteği şarttır ifadelerinde bulundu.

Üreten kesimin desteklenmesi ve teşvik edilmesinin oldukça önem arz ettiğini dile getiren ziraatçılar, beklentilerini ve taleplerini dile getirmeye devam ediyorlar. Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, çiftçiye, üreticiye mutlaka İŞKUR desteği verilmelidir dedi.

Pehlivan yapmış olduğu açıklamasında, “OSB’lerde ki fabrikalar kamu kurum ve kuruluşları ne ise, bizim fabrikalarımızda, tarlalarımızdır. OSB’lere verilen elektrik, işçi, sigorta ne destek varsa bizde istiyoruz. Küçük aile işletmelerinin gelir seviyelerini artırmaya yönelik çalışmalar hız kazanmalı. Kırsalı insanlara, özellikle de gençler için cazip yaşam alanları haline getirmezsek, köydeki üreticininin, üretim gücünü korumakta güçlük yaşayacağız.

Eğer İŞKUR tarımla uğraşan kişilere işçi desteği verirse, inanıyoruz ki üretenlerin, gençlerimizin doğduğu yerde doymaya devam edeceklerdir. Amacımız üretmek, 81 milyonu, halkımızı ve 45 milyon turisti doyurmaktır” ifadelerinde bulundu.

 Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com