Çanakkale’de önerilmedi bile!

Suriye’nin kuzeyinde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nce, güvenli bölge oluşturmak ve Türkiye sınırından terör unsurlarını temizlemek maksadıyla düzenlenen Barış Pınarı Harekatı dolayısıyla belediye meclisleri bu ay olağanüstü toplandılar. AK Partili Biga Belediyesi ve CHP’li Bayramiç Belediyesi Meclis Toplantılarına ait huzur hakları Mehmetçik Vakfı’na bağışlandı. Çanakkale Belediyesi’nde ise böyle bir konu gündeme dahi gelmedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu ortaklığında, Suriye’nin kuzeyinde, bölgenin terör unsurlarından arındırılması ve sınır güvenliğinin sağlanması için başlatılan Barış Pınarı Harekatı kararlılıkla sürdürülüyor. Barış Pınarı Harekatı dolayısıyla, belediye meclisleri bu ay olağanüstü toplandılar. Bu toplantılarda iki belediye farklı bir karara imza attılar.

“Önce Biga Belediye Meclisi’nde  karar alındı”
Belediye meclis üyelerinin, her meclis toplantısında aldıkları huzur hakkı, Çanakkale’deki iki ilçe belediyesinde, Barış Pınarı Harekatı’na destek amacıyla farklı şekilde değerlendirildi. Önce AK Partili Biga Belediyesi Meclis Toplantısı’nda, huzur haklarının, toplantının sonunda oy birliği ile Mehmetçik Vakfı’na bağışlanması kararlaştırıldı. Huzur haklarını sadece Biga Belediyesi Mehmetçik Vakfına bağışlamadı.

“Bayramiç Belediye Meclisi oy birliği ile bağışta bulunulması kararı aldı”
Dün gerçekleşen CHP’li Bayramiç Belediyesi’nin Belediye Meclis toplantısında da aynı karar alındı. 12 kabul oyla huzur hakkı ücretlerinin, Mehmetçik Vakfı’na bağışlanması hususunda karar alındı. Olağanüstü olarak gerçekleşen belediye meclis toplantılarında alınan bu kararlar takdir toplarken, akıllara Çanakkale Belediyesi geldi.

“Çanakkale Belediye Meclisi’nde gündem dahi olmadı”
Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Çanakkale Belediye Meclisi toplantısında, 4 partinin Barış Pınarı Harekatı’na destek metni okundu ve toplantı 15 dakikada sona erdi. Huzur hakkı ücretlerinin bağışlanması ya da farklı bir biçimde değerlendirilmesi konusu gündeme dahi gelmedi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com