Başkan Gökhan’dan Küçük Sanayi Açıklaması: “Kente yatırım yapmak hevesimiz var diyenlere…”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, dün Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ünal Özcan ve diğer oda üyelerini ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Gökhan, esnafın sorunlarına da değindiği görüşmede küçük sanayi sitesini ele alarak “Son derece sağlıksız bir küçük sanayimiz var. Bunun çözülmesi için de görev Sayın Valimize Sayın Milletvekili Bülent Turan’a düşmekte… Onlar adımı atsın, sonra biz de zaten üstümüze düşeni yapacağız. Bu sebeple, kente yatırım yapmak hevesimiz var diyenlere ben önce küçük sanayimizi kalkındıralım, sorunlarını bitirelim diyorum” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret ederek Başkan Ünal Özcan ve üyelerle bir araya geldi.

“Kentin en önemli unsuru esnaf”

Toplantının basına açık kısmında esnafın sorunlarına değinen Başkan Gökhan, “Ben her konuşmamda söylerim, şimdi sadece bir hafta esnaflar dükkan kapattı düşünün. Şehir felç olur, ekmek çıkmıyor, terzi yok, manav yok, berber bile yok. Bir kentin en önemli unsuru esnaf. İstihdamın çok kötü olduğu bir zaman diliminde esnafın yeri çok önemli” şeklinde konuştu.

“Biz de üstümüze düşeni yapacağız”

“Küçük Sanayi Sitesi’nin yeri artık sıkıştı. Artık dönüşüm zamanı. Hükümetin ağzında hep bir dönüşüm geziyor. Ama dönüşüm deyince insanın aklına hep konut geliyor. Oysaki iş yeri dönüşümü de önemli. Sadece mevcut değil, hem Barbaros hem Namık Kemal Mahallesi’ndeki alan, dönüşümü çoktan hak etti, tam da deprem gündemdeyken… Yeni esnaflar var, kent büyüyor, değişiyor, işler artıyor, çeşitleniyor, gençlere de yer, mekan lazım. Hem mekanlar mevcut esnafa da yetmiyor. Son derece sağlıksız bir küçük sanayimiz var. Bunun çözülmesi için de görev Sayın Valimize, Sayın Milletvekilimiz Bülent Turan’a düşmekte. Onlar adımı atsın, sonra da biz zaten üstümüze düşeni yapacağız. Bu sebeple, kente yatırım yapmak hevesimiz var diyenlere ben önce küçük sanayimizi kalkındıralım, sorunlarını bitirelim diyorum.”

“Yerelde, genelde hep birlikte çözmeliyiz”

Ünal Özcan ise görüşmeyle ilgili “Teknik anlamda kurumlardan görüşler alındı. Güzel bir başlangıç ile devam ediyor. Hep birlikte bu şekilde gittiği zaman inşallah yakın zamanda Ankara ayağındaki süreç hızlı bir şekilde ilerler. Sayın başkan da takip ediyor. Artık düne bakmayacağız, geç kaldık demeyeceğiz, bugünden sonra ne olması gerektiğine bakacağız. İnşallah bu olayı yerelde genelde hep birlikte çözmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com