Ahmet Taner Kışlalı katledilişinin 20’nci yılında anıldı

Günümüzden tam 20 sene önce uğradığı bombalı bir suikast sonucu yaşamını yitiren Bilim insanı, eğitimci, siyasetçi, aydın Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, vefat yıl dönümünde özlemle anıldı.

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek “Demokrasi, onu amaç olarak benimseyenlerin artması ölçüsünde kökleşir, güçlenir” sözleriyle Kışlalı’yı anarken, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ise “Ahmet Taner Kışlalı bundan 20 yıl önce laik, demokratik Cumhuriyeti hedef alan odaklar tarafından katledildi. Kemalist Devrimin yiğit aydını, gericiliğe karşı verdiğin mücadele de bayrağı asla yere düşürmeyeceğiz. Saygı ve özlemle…” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, duygularını, “Ülkemizin aydınlanma yoluna Atatürkçülüğü ve düşünceleri ile ışık tutarken, hain bir saldırı sonucu yaşamdan koparılan aydın, bilim insanı, korkusuz kalem Ahmet Taner Kışlalı’yı katledilişinin 20. yılında sevgi, saygı ve özlemle anıyorum” sözleriyle, “Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ise “Atatürkçülüğünden ve düşüncelerinden taviz vermeyen, aydınlanmanın öncülerinden, bilim insanı, korkusuz kalem Ahmet Taner Kışlalı’yı katledilişinin 20. yılında sevgi, saygı ve özlemle anıyorum” sözleriyle dile getirdi.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com