Tasarruf tedbirleri tam gaz

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçtiğimiz günlerde, kamuoyuna bir açıklama yaparak ‘Tasarruflu davranmalıyız. Belediyede bundan sonra çok gerekli olmadıkça hizmet (makam) aracını kullanmayacağım’ demişti.

Başkan Gökhan, yakın çevresi tarafından paraya saygılı, nasıl ve ne şekilde kullanılması gerektiğini en iyi bilen isim olarak bilinirken, bu özelliğini belediyeye de yansıttı. Gökhan, açıklama yaptığı günden sonra belediye denetimli halk otobüslerini kullanmayı tercih ediyor. Başkan Gökhan’a hizmet aracını kullanmama konusunda belediye başkan yardımcılarının eşlik edip etmediğini de halk bilmek ve görmek istiyor.

Hafta sonu sosyal medyada en fazla tartışılan ve yorum yapılan konu ise Muhtarlar Günü nedeniyle muhtarlara gönderilen çiçekler oldu. Attığı her adımda tasarrufu düşleyen Başkan Gökhan, mütevazılığini muhtarlara gönderdiği çiçekle bir kez daha ispat etmiş oldu. Başkan yardımcısı Rebiye Turan Ünüvar’ın, parasını kendisinin ödediğini düşündüğümüz çiçeklerinin bu denli sosyal medyada eleştirilmesine de anlam veremedik.

Güngör YıldızWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com