Perinçek’ten anlamlı özeleştiri

Çanakkale’nin ve Türkiye’nin yakından tanıdığı, deprem olduğu zaman akla ilk gelen kişi olan Prof. Dr. Doğan Perinçek, kendi hayatı ile ilgili açıklamada bulundu. Perinçek, “Memleketime istediğim düzeyde yararlı olamadım” dedi.

Çanakkale’de, fay hatlarında en küçük bir hareketlilik olduğunda dahi bilgisine ve fikrine başvurulan, kentin yakından tanıdığı Prof. Dr. Doğan Perinçek, bu sefer depremlerle ilgili değil, kendi hayatı ile ilgili bilgiler paylaştı. Perinçek, kariyerinde çalıştığı yerlerden başladığı yazısını, “Hizmetlerime devam edeceğim” diyerek noktaladı.

“70 yaşındayım hala mesleğimi yapıyorum”

Sosyal medyadan, Doğan Perinçek’in şahsi hesabından yapılan paylaşımda, “Arkadaşlarım, size bu kez biraz kendimden bahsetmek istiyorum. 70 yaşındayım ve halen mesleğimi icra ediyorum. Bugüne kadar cennet ülkem başta olmak üzere; Kuveyt, Arabistan, Avustralya, Endonezya ve Libya’da çalışmalarda bulundum. Türkiye’de dört üniversite, Kuveyt ve Arabistan’da birer üniversitede görev yaptım.

“Yurduma aşığım”

Meslek hayatımın 21 yılı üniversitelerde, 26 yılı ise endüstride, petrol sektörü başta olmak üzere 7 ayrı şirkette geçti. Meslek hayatımda, rahmetli Ozan Sungurlu ve Prof. Dr. İhsan Ketin gibi ustalarla yan yana yürüme şansı elde ettim. Çifte vatandaşlığım var. Yurduma aşığım. 2003 yılında ülkeme hizmet için döndüm fakat Türkiye’me istediğim düzeyde yararlı olmayı başaramadım. Bir gün 80 ya da 90 yaşımda da olsam enerjimi ülkeme vereceğime inanıyorum.” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com