DUYUM ALMAK

Literatüre yeni bir deyim girdi. Neymiş efendim “Duyum aldım” Nereden aldın, kim söyledi, nasıl inanalım? Bunu ilk icat eden ve aldığı duyumların hepsi de boşa çıkan İP partisinin lideridir. Bol keseden atıp tuttu. Hiçbiri de olmadı. Duyumla siyaset yapılır mı? MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin hastalığı sırasında da ahlaktan, merhametten, dinden imandan uzak olan bazı hayâsızlar, bitkisel hayata girdiğini iddia etmişlerdi. Neredene biliyorsunuz diye sorulduğunda, “Duyum aldım” diyerek teyit etme yoluna gittiler. Ne ahlaksız insanlar! Düşünün, sıradan birisi, bilmem neresindeki pisliğine bakmadan siyaset yapmaya çalışıyor. Hatta buna siyaset bile denilmez. At martini Debreli Hasan misali. Salla gitsin. Yok efendim, hareket mi önce bitecekmiş yoksa Bahçeli mi? Rahmetli Turgut Özal’ı düşünün. Kendisine silahlı saldırı yapıldığında, tekrar kürsüye çıkıp, “Allah’ın verdiği canı, yine ondan başka kimse alamaz. Biz inanmış, iman etmişiz” diye seslenmişti. Aynen de öyle. İtler istedi diye atlar ölmez. Elbette ki her canlı ölümü tadacaktır. Ne zaman olacağını bilemeyiz ama avuçlarını ovalayıp bekleyenler, avuçlarını yalayacaklardır. Çünkü MHP’nin başına kim gelirse gelsin, ilayı kelimatullah yolundan ayrılmayacaktır. Hainlere inat devletin yanında olacaktır. Duyum almışmış! Sizin kulağınız, duymak istediğiniz şeyleri algılıyor. Başka da işe yaramıyor.

GÜLMECE

Hayvanat bahçesini gezerken aslan kafesinin içinde simsiyah burunlu çok güzel bir kuzu gördüm “Aa…”dedim kafesin başındaki yetkiliye hayretle, “Bunu nasıl başardınız?” “Çok zor bir şey değil.” dedi adam ciddileşerek “Yedikçe yerine yeni bir kuzu koyuyoruz!”

***

İki kadın öğle yemeğinde sohbet ederlerken konu ünlü bir film yapımcısına gelmiş. “Bence o herif sapık” demiş kadınlardan biri. “Aaa… Nereden çıkardın?” diye sormuş diğeri. “Gazetedeki röportajını okumadın mı?” demiş ilk kadın, “Bir film sanatçısının başrolü oynaması için tek yol rejisörün yatağından geçer demiş.” Diğeri “Sence doğru değil mi?” deyince ilki cevabı yapıştırmış: “Kızım herif iki film çekti, birisi Rin tin tin, diğeri Lassie.”

Sağlıcakla kalınız.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com