Köklü’den Dolaylı Açıklama

Gazetemiz internet sitesinin 7 Ekim 2019 ve 10 Ekim 2019 tarihlerinde, “Köylere Hizmet Götürme Birliği” çalışmalarına yönelik iddialar kapsamında birçok soruya yer verdiğimiz haberimize cevaben, Vali Yardımcısı ve Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü tarafından avukatı Şemsi Dak aracılığı ile gazetemiz yazı işlerine aşağıda yer alan tekzip ve düzeltme metni gönderilmiştir.

Metinde yer alan ifadeler, kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla sorduğumuz sorularımıza cevap olmamakla birlikte, soru sorma hakkımızı saklı tutarak tekzip ve düzeltme metnini elimize ulaştığı şekliyle kamuoyunun bilgisine sunarız:

Çanakkale Gündem Gazetesinin http://canakkalegundem.net üzerinden ulaşılan internet sitesinde  07.10.2019 tarihinde “PARAYI GÖTÜREN KİM” ve 10.10.2019 tarihinde “HOKUS POKUS İNŞAAT BUNLAR MI” manşeti ile ilk sayfadan verilen haberlerde müvekkilim Abdullah Köklü aleyhinde gerçek dışı ve mesnetsiz iddialara/ithamlara yer verildiği, hiçbir araştırma ve veriye dayanılmadığı, eleştiri ve haber verme hakkını aşacak şekilde hakaret ve bu suretle kişilik haklarının alenen ihlal edildiği, şeref ve saygınlığına doğrudan saldırıda bulunulduğu görülmüştür. Müvekkilim Abdullah Köklü, Çanakkale Merkez İlçe ve Bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği başkanıdır. Görevinin devam ettiği müddetçe tüm iş ve işlemleri ile üstlenmiş olduğu vazifeleri kanunlara, insan vekar ve haysiyetine uygun olarak yüksek bir özen ve ihtimamla bihakkın ifa etmiş, memuriyet ve idarecilik görevi boyunca sayısız övünç, takdir ve onurla taşıyacağı başarılar elde etmiş bir kamu görevlisidir. İş bu kapsamda Birlik tarafından yürütülen tüm ihalelerin usul ve yasaya, şeffaflık ve saydamlık, adalet ve eşitlik kurallarına göre yapılmış ve hukuken kesinleşmiş ihaleler olduğunu önemle belirtmek isteriz. Çanakkale Merkez İlçe ve Bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği İç İşleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu 2019 yılı yaz teftiş kapsamında 12 il ile birlikte 19.08.2019 ile 27.09.2019 tarihleri arasında genel iş yürütümü ile mali konularda olmak üzere 2 ana dalda teftiş edilmiş olup, teftiş eleştiri ve tavsiyelerinde Çanakkale Gündem Gazetesi’nde yer alan haber içeriğinde iddia edilen hususların hiç birine rastlanmamıştır. İş bu gerçek dışı içerikle ilgili olarak Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduğumuz hususunu da kamuoyuna saygı ile bildiririz.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com