“Geçmişin yöntemleri ile geleceği yönetemeyiz”

Çanakkale Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (SMMMO) düzenlediği eğitim seminerleri, yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Oda Başkanı Soykan, “Bu saatten sonra dünün ve geçmişin yöntemleri ile geleceği yönetemeyiz.” diyerek eğitimlerin önemine değindi.

Çanakkale SMMMO’nun haber bültenine göre; Çanakkale Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda düzenlenen, İstanbul SMMM Odası Eğitim Müdürü SMMM İnci Şalcı’nın konuşmacı olarak katıldığı E-Uygulamalar eğitim seminerine  Çanakkale merkez ve ilçelerinde faaliyet gösteren Mali Müşavirler, stajyerler ve büro çalışanları ile İstanbul Serbest Muhasebeciler ve mali Müşavirler Odası’nı temsilen  Kadıköy İlçe  Temsilcisi SMMM Mustafa Gün katıldı.

SOYKAN: “YARINLARA HAZIRLANMALIYIZ”

Seminerin açılış konuşmasını yapan Oda  Başkanı Hüseyin Soykan, “Meslek mensuplarımıza sık sık eğitimler vererek yeni çıkan yasalar ve mevzuat değişiklikleri ile ilgili olarak bilgilendiriyoruz. Dünya ve mesleğimiz artık farklı bir noktaya gidiyor. Artık teknolojideki gelişmeler, siber güvenlik, sanal paralar konuşuluyor. Bizler de bu meslekte teknolojiyi yakından takip etmek durumundayız. Dünü ve bugünü konuşmak yerine artık yarını ve geleceği konuşmak zorundayız. Yarınlara hazırlanmalıyız. Bu yapıları sağlayacak profesyonel  organizasyonları kurmak zorundayız. Artık bu saatten sonra dünün ve geçmişin yöntemleri ile geleceği yönetemeyiz. Bu tür eğitim seminerleri de bizler için çok çok önemli. Bugün burada bu salonları doldurduğunuz için odanıza ve mesleğinize sahip çıktığız için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Başkan Soykan’nın ardından İstanbul Serbest Muhasebe ve Mali Müşavirler Odası Eğitim Müdürü Smmm. İnci Şalcı söz alarak meslek mensuplarına e-uygulamalar konusunda detaylı  bilgiler vererek e-fatura, e-defter, e-arşiv, e-uygulamalarda gelir kaydı, e-irsaliye, e-serbest meslek makbuzları konularında güncel değişiklikler, pratik çözüm yolları ve hayata geçirilmesi düşünülen tebliğ talakları hakkında meslek mensuplarına bilgiler verdi.

Meslek mensuplarının merak ettikleri sorularına cevaplar bulduğu seminer sonunda Oda Başkanı Hüseyin Soykan, Eğitim Müdürü İnci Şalcı’ya Önceki Dönem Oda Başkanı Kadir Elibol da Kadıköy İlçe Temsilcisi Mustafa Gün’e günün anısına plaket takdiminde bulundu.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com