Başkan Kaya Muhtarların Gününü Kutladı

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya, 19 Ekim Muhtarlar Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Ziraat Odası Başkanlığı’nın haber bültenine göre Başkan İsmail Kaya, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hiç kuşkusuz ki; doğrudan demokrasiyle temsil edilen muhtarlık görevi bir kentin geleceğini belirleyen en önemli unsurlardan biri; demokrasinin temel taşı, başta Valilikler, Belediyeler ve İl Özel İdareler olmak üzere tüm devlet kurumlarıyla, vatandaşlar arasında kurulan köprüdür.

Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapmaktadırlar. Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Muhtarlarımızın zor şartlar ve kısıtlı imkanlarla yürüttükleri fedakarca hizmetlerin karşılığı manevi haz olsa da, son dönemde yapılan iyileştirmelerin artarak devam etmesi devletimizin kendilerine verdiği önemin bir göstergesidir.

Muhtarlarımız, sorumluluk bölgeleri içerisindeki altyapı çalışmalarından düğün ve cenaze işlemlerine uzanan çok geniş bir yelpazede vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin birinci derecede muhatabı olmaktadırlar. Görev yaptıkları mahallelerde ve köylerde muhtarlarımız Devletimizin taşradaki en temel taşıdırlar. Bu anlamlı günde bütünlüğümüzü var eden; toprağı, insanı, geleceği için durmadan çalışan tüm muhtarlarımızı saygıyla selamlıyorum. Onların destekleriyle Türkiye’nin en bereketli topraklarında, en aydınlık insanlarıyla aynı havayı solumaya, aynı yolda yürümeye devam edeceğimize dair en ufak bir kuşkum yok.

Vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com