Çanakkale Barosu’ndan Şule Çet davasına yakın takip

2018 Mayıs ayında 22 yaşındaki Şule Çet’in bir plazanın 20’nci katından düşerek yaşamını yitirmesiyle ilgili tutuklu yargılanan Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın davası, Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam ediliyor. Çanakkale Barosu Başkanı Avukat Bülent Şarlan da, duruşmaya katılmak için Ankara’ya giden Çanakkale Barosu avukatlarına duruşlarından dolayı teşekkür etti.

Çanakkale Barosu Başkanı Bülent Şarlan, Şule Çet davasına katılmak üzere Ankara’ya giden Çanakkale Barosu avukatlarından Selinay Buse ve Ezgi Deniz Çalışal’la ilgili açıklama yaparak, “Üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Şule Çet’in geçen yıl Ankara’da bir plazanın 20.katından düşerek şüpheli bir şekilde yaşamını yitirmesinin ardından Ankara 31.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av.Ezgi Deniz Çalışal ve Komisyon Üyemiz Av.Selinay Buse Okumuş katıldı. Meslektaşlarıma duruşmaya katılımları için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“Atlamış olma ihtimali yok!”

Öte yandan Şule Çet davasında önemli gelişmeler de yaşanıyor. Dava kapsamında tanık olarak dinlenen Erciyes Üniversitesi Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Özdemir, olay yerinde canlandırma taktiği uyguladıklarını ve sanıkların iddia ettiği üzere Şule Çet’in atlamış olma gibi bir ihtimalinin bulunmadığını söyledi.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com