Başkan Öz: “Kalbimiz ve dualarımız kahraman askerlerimizledir”

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, belediye meclisi toplantısında yaptığı konuşmada Barış Pınarı Harekatına katılan askerlerimizi de unutmadı. Başkan Öz, “Kalbimiz ve dualarımız her zaman olduğu gibi kahraman askerlerimizin yanındadır.” diyerek Suriyelilerin ülkelerine dönmelerinin önemine vurgu yaptı.

Çan Belediyesi’nin haber bültenine göre; Şeffaf ve hesap verebilir belediyecilik anlayışıyla bilgilendirme toplantısı yapan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, kahraman Türk Askerinin yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Başkan Öz konuşmasında; “Sınır güvenliğimiz için Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı Barış Pınarı Harekatı sebebiyle kalbimiz ve dualarımız her zaman olduğu gibi kahraman askerlerimizin yanındadır. Üzülerek ve içimiz burularak dile getirebiliyorum ki, sivil ve asker şehitlerimizin haberleri ile yüreklerimiz dağlanıyor. Milletimizin başı sağ olsun.

Ulusumuzun kurtarıcısı ve ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK en zor günlerde dahi insanlık ve barış dersi vermiş, birleşmiş milletler tarafından kabul gören Yurtta Sulh Cihanda Sulh sözünü söylemiştir.

Fakat bölgemizde dış güçlerin desteği ile barışın değil savaşın tohumları ekilmiştir. Bunu da terör örgütlerine destek vererek yapmaktadırlar.

Ülkemizde ve bölgemizdeki sorun terör sorundur. Bugün gelinen noktada, 40 yılı aşkındır pkk başta olmak üzere birçok terör örgütü dış güçlerinde desteğiyle ülkemizin kanayan yarası olmuştur. 40 yılda binlerce binlerce askerimiz ve sivil vatandaşımız şehit olmuştur.

Hala sınırımızın güneyinde devam eden terör tehdidinde, pkk pyd,ypg gibi terör örgütleri dış güçlerin desteğiyle Suriye’de iç savaş felaketini yaşatıyorlar ve Suriye’deki karışıklık ülkemizin de başını ağrıtmaya devam ediyor.

Üstelik barış operasyonumuz devam ederken medyadan takip ettiğimiz üzere, Müttefiklerimiz ve ilişkilerimizin iyi olduğu ülkeler barışın değil, çatışmanın, hatta savaşın dilini öne çıkarılıyorlar.”

“ÜLKELERİNE DÖNMELERİNİ SAĞLAMAK EN ACİL GEREKLİLİKTİR”

“Vatanımızın olduğu gibi komşularımızın da toprak bütünlüğünün güvenceye alınması ve operasyonlar devam ederken tek amacımızın bu olduğunun tüm dünyaya barış diliyle anlatılması mutlak ki en doğru politika olacaktır ve bu operasyon başarıyla tamamlandığında Suriyelilerin ülkelerine dönmelerini sağlamak en acil gerekliliktir.

Ülkemizin sınırları dışında tek kara parçamızın olduğu Suriye’de PKK ve uzantılarının oluşturmak istediği terör koridorunu yok ederek barışı ve huzuru getirmek için orada olan Mehmetçiğimizin her zaman yanındayız.

Vatandaşlarımızın ve askerlerimizin burnu dahi kanamadan Barış Pınarı Harekatının başarıyla tamamlanması ve Mehmetçiklerimizin memleketimize geri dönerek ailelerine kavuşmalarını diliyorum.” dedi.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com