Baja Troia’da start verildi

İki yıldır İSOFF tarafından uluslararası bir off-road serisinin Türkiye ayağı olarak düzenlenen Baja Troia Turkey, bu yıl yine Çanakkale’de start aldı. 4 gün sürecek ve toplam 850 kilometre uzunluğundaki etaplarda koşulacak Baja Troia’nın Çanakkale’nin tanıtımına da katkı sağlaması bekleniyor.

Dün Morabbin Park’ta gerçekleştirilen start verme 35 araç, 70 pilotun yer aldığı etkinliklerine ise Çanakkale Vali Yardımcısı Hasan Ongu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, AFAD İl Müdürü Levent Yılmaz, Çanakkale Onsekiz Mart Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Baja Troia, 3’üncü yılında 17-20 Ekim tarihleri arasında yine Çanakkale’de muhteşem etaplarda start aldı. 5 Organizatör ülkenin katıldığı 6 ayaklık Uluslararası bir Off-Road Yarış Serisi East Europen Tout Terrain Series’in 5’inci ayağı olan etkinlik, Çanakkale’de İSOFF organizasyonu ile yapılıyor. Ralli ve Raid Kategorilerinde koşulacak ve 4 gün sürecek yarışta, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen yarışçıları yer alıyor.

35 araç, 70 pilot yer aldı

4 gün sürecek ve toplam 850 kilometre uzunluğundaki etaplarda koşulacak yarış, dün Morabbin Park’ta seremonik start ve prolog ile başladı. 35 araç ve 70 pilotun yer aldığı start verme etkinliklerine ise Çanakkale Vali Yardımcısı Hasan Ongu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, AFAD İl Müdürü Levent Yılmaz, Çanakkale Onsekiz Mart Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yarışlarda ilk sırada İtalyan pilotlar yer alırken hem Vali Yardımcısı Hasan Ongu hem de ÇOMÜ Rektörü Sedat Murat, Türk bayrakları ile araçlara start verdi. Vatandaşların ve özellikle çocukların da yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin, Çanakkale’nin tanıtımına katkı sağlaması bekleniyor.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com